Mehmet Kılkışlı İle Bandırma Ticaret Odası...

M.KILKIŞLI ile BANDIRMA TİCARET ODASI...

FARKLILIKLARA İMZA ATIYOR !

Bandırma Ticaret Odası ; Başkan Mehmet KILKIŞLI önderliğinde, bir çok değişik sektörde faaliyet gösteren üyesi olan firmalarla imzaladığı BANDIRMA TİCARET ODASI ÜYELERİNE UYGULANACAK İNDİRİM protokolleri ve Bandırma Basınına verdikleri yemek ile, Bandırma Ticaret Odası üyesi olmanın, ayrıcalığını ortaya koydu.

Eğitimden gıdaya, sağlıktan konaklamaya ve daha bir çok sektörde firmalarla Oda üyelerine özel indirim oranları ve oda üyelerine uygulanacak fiyatlar belirlendi. Üyelere özel indirim anlaşması yapılan firmaların tanıtımı ve firma temsilcileri ile protokollerin imzalanması amacıyla 16 Aralık Pazartesi günü Üye İndirim Anlaşmaları Tanıtım Toplantısı, Bandırma Ticaret Odasının kendi konferans salonunda düzenlendi. 
Toplantıda açılış konuşmasını yapan Bandırma Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kılkışlı, “Bandırma Ticaret Odası olarak üyelerimizin ihtiyaçlarına göre eğitim, seminer, proje ve çeşitli etkinlikler yapmaya özen gösteriyoruz. Ekonomik yönden sıkıntılı geçirdiğimiz bu süreçte ( yaşadığımız ekonomik kriz kabul ve tescil edilerek), üyelerimizin Bandırma Ticaret Odası üyesi olma farkıyla bazı ihtiyaçlarını avantajlı koşullarda elde etmelerini sağlayacak anlaşmalara imza atacağız. Eğitim sektöründe okullar ve kreşler, sağlık sektöründe özellikle Bursa ve İstanbul’da şubeleri bulunan özel hastaneler, gıda sektöründe restoranlar, araç kiralama, güzellik ve bakım merkezleri, mobilya mağazaları, spor merkezleri ve vize hizmeti için birçok firma ile görüşmeler yaptık. Bu projede çift taraflı faydayı öngörüyoruz. Hem üyelerimiz indirimlerden yararlanacak, hem firmaların tanıtımları yapılacak.”  dedi.

TİCARET ODASI ÜYELERİNE İNDİRİM YAPAN 35 FİRMA TEMSİLCİLERİ
Tanıtım toplantısında anlaşma sağlanan 35 firmanın temsilcileriyle protokollerin imzalanmasının ardından Bandırma Ticaret Odası ile işbirliği yapan tüm kurum ve firmalara teşekkür eden Kılkışlı, “Odamızla indirim protokolü yapan firmaların indirim oranları ve tanıtımları hem sosyal medya aracılığıyla hem de üyelerimize gönderilecek mail ve sms’lerle duyurulacak. Üyelerimiz, anlaşma sağlanan kurumlardan üye kartlarıyla yaptıkları alışverişlerde belirlenen oranlarda indirim alacaklar. Anlaşmalı kurum sayımızı arttırmak için görüşmelerimize devam edeceğiz.” dedi.
Toplantıda firmaların yetkilileri ile imzalanan protokollerden sonra, işyerlerine asılmak üzere BU İŞYERİNDE TİCARET ODASI ÜYELERİNE İNDİRİM afişleri, firma yetkililerine verildi.
Akabinde, Bandırma Basın mensupları ile birlikte, Bandırma ŞEHİR RESTAURANT taki yemeğe geçildi. ŞEHİR RESTAURANT, bilindiği gibi Bandırmanın en eski işletmecisi Tevfik ELMASTAŞ ağabeyimize ait. 1956 yılında GAR Restaurant işletmeciliği ile başlayan bu serüven, Venüs Restaurant, Funda Restaurant, 25 yıl BAGFAŞ Yemekhanesi işletmesi ve BAGFAŞ Genel Kurullarındaki misafirleri ağırlayarak ve 1973 ten beridir de ŞEHİR RESTAURANT olarak devam ediyor.Yıllardır standart kalite hizmetiyle bir kent markamız haliyle.Yemekte Ticaret Odası Meclis Başkanı Bahadır ÇENBERCİ, güne ait ve Ticaret Odasının iş merkezi ile ilgili açıklamaları yaptı.

TİCARET ODASI MECLİS BAŞKANI BAHADIR ÇENBERCİ...
Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet KILKIŞLI da, yemek süresinde  ağırladığı bazı basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Ben de Bandırma GERÇEK Gazetesi olarak sayın Başkana, Bandırma Belediye Meclisinin son toplantısında görüşülen ve komisyona havale edilen Bandırma Limanın genişletilmesi ile ilgili, Ticaret Odasının önüne kadar gelebilecek Liman-rıhtım plan değişikliğini sordum. Ticaret odasının Bandırma Limanına ait ortaklığını sordum. Ortaklıktan dolayı elde edilen bir gelir olup olmadığını, 1/100.000 plan muvacenesinde Bandırma’ya gelecek KATI ATIK KİMYA SANAYİİ temsilcilerinin, Ticaret Odası ile olan ilişkilerini sordum...

Bunlarla ilgili, daha sonra geniş bir yazı yazacağım. 
Bandırmaspor Başkanımız Göksel KARLAHAN da yemekteydi, ona da Bandırma ÇELEBİ Limanından ve BAGFAŞ tan aldıkları - ya da alamadıkları- maddi destekleri de... sormadan edemedim.  Şimdilik parasal destek almadıklarını, ama belki  Cumhurbaşkanıyla daha kolay alabileceğiniz  "RANDEVU" aldıklarını söylediler...
Bu toplantıdan sonra görebildiğim, sayın Mehmet KILKIŞLI’nın, girişimcileri teşvik ederek, Bandırma Ticari hayatını canlandırmak uğruna elinden gelenler olanaklar olarak gösterdiği çabaydı. Bu çabalarından dolayı sayın Başkanı kutluyoruz ama Ticaret Odası Meclisinde yer alan Bandırmalı işadamlarının da, sayın başkanı bu çabalarında  yalnız bırakmamasını ve sadece görüntü değil gerçekten yanında olmalarını diliyoruz. 
NOGAYTÜRK 17/12/2019 /BANDIRMA GERÇEK