MHP'de vaziyet alıyorum ! Köşe Kapmaca!

MHP de VAZİYET ALIYORUM ! KÖŞE KAPMACA !
 

Yer : OTEL BASRİ Balıkesir. MHP Genel Başkan Adaylarından, kendi şehri TRABZON dan milletvekili seçilememiş bir arkadaşımız, KORAY AYDIN orada... Bigadiç’teki kaplıcaların sahibi Yavuz AYDIN (Trabzonlu, Koray Aydın’ın arkasından 3. sıra MHP Mv adayı idi, o da kazanamamıştı.) arkadaşımız organize etmiş bu toplantıyı. Otel BASRİ de, (garsonlarca sayılan tabaklara göre) orada 464 kişi, Koray AYDIN’la yemek yemiş... Yemeyenlerle, gelip-gidenlerle... yuvarlayın ve 500 deyiverin, 500 diye sayıverin gariii. Beşyüzün içinde, kimler yok ki ?
MHP nin en samimi ülkücülerinden, Balıkesir ÇINARALTI nın manevi sahibi Nevzat IŞIKTAŞ Arkadaşımız, bu geceye ait, facebook sayfasında 179 Ad. resim yayınladı da... o resimlerden öğrendik bu toplantıyı, o resimlerden öğrendik ve tarihe geçecek o toplantıya kimlerin katıldığını...!

Nevzat’ta, tarihe geçecek böylece !
MHP ; 1-Kasım seçimlerinde, 5 ay içinde uğradığı 2,5 milyon oy kaybına neden olan seçim hezimetinden sonra, yayık ayranı gibi çalkalanıyor… biliyorsunuz.
Seçimlerden sorumlu, genel Başkan yardımcısı değil bu hezimetin sorumlusu da, sorumluluğu DEVLET BAHÇELİ’ye ve ŞEVKAT ÇETİN’e yükleyenler, muhalifler olarak imza topladılar ve genel merkeze verip OLAĞANÜSTÜ KURULTAY istediler ve bu istem şimdi mahkemelik ! Bunu da biliyorsunuz.  
Muhaliflerin başını da, Meral AKŞENER, Sinan OGAN, Koray AYDIN çekiyor. Selim KAPTANOĞLU ve S.Servet SAZAK ta bu muhalefet hareketine ADAY olarak katılmışken, ÜMİT ÖZDAĞ da, arkadaşları Özcan YENİÇERİ-Yusuf HALLAÇOĞLU ile vitrin yaparak, ADAY lığını zımnen belli edip bu harekete kerhen dahil oldular. MHP de Normal kurultay 2018-MART...

Bunu da biliyorsunuz !

Mahkemeden kurultay kararı çıksa bile, tüzük değişikliği ve seçim de yargı safahatına (Temyiz-Tashih-AYM gb) dahil olacağından, ben 2018 e kadar bir kurultay olacağını düşünmüyorum. Olursa ;  Devlet Bey aday olmaz ! 
(Aday olmaz çünkü ;  dün vekil-başkan olmak için, dün kendisiyle resim çektirmek için… birbirini ezenlerin, kendisine yaptığı ihaneti önemsiyor da, onun için… BRÜTÜS lerle, yola devam etmez.)
Ama adayı olarak, Ümit ÖZDAĞ’ı koyabilir mesela ortaya ve diğerleriyle onu çarpıştırır, onu bilemem. Haaa anekdot olarak not alın, işbu kurultay istem ve faaliyetleri yüzünden, bölük pörçük MHP… enerjisini burada sarf edecek ve AKP ye payanda konumuna düşürülecek veya C.Başkanının istediği BAŞKANLIK-YENİ ANAYASA gibi kavramlar, öne geçecek. 2 partili sistem kurulacak ve bu sistemde de MHP, zaten olmayacak/tır. Haklı çıkmak istemiyorum ama, 2015 Genel seçimleri için, MHP nin son seçimi olabilir demiştim !  O endişeyi, hala taşıyorum…
DÖNELİM BALIKESİR’e...
Siyaset zor zanaat arkadaş... Durduğun yeri bileceksin ve eğer kaygan zeminde ve eğer kaypakça, bastığın yeri bilmeden durursan, düştüğünde yine ayağa kalkarsın da… vaziyet-i ahvalin orada ne olur bilemem. B.k çukuruna düşmüşsen, üstün başın b.k içinde de kalabilir ve b.klu olarak ta ayağa kalkılabilinir. O yüzden ya düşmeyeceksin, ya da düşersen b.k çukuruna düşmeyeceksin ! VAZİYET almayı, duruş sergilemeyi iyi becereceksin, aksi halde ; şüpheli hareketlerin figüranı olmanız, çok mümkün !
Balıkesir MHP İl Başkanı N. Argun ATICI haricinde, işbu 179 fotoğrafa baktıklarında herkesin Otel Basri de, sıfat-ı müstear ; ama KORAY AYDIN’cı, ama yenilikçi, ama değişimci, ama muhalif sıfatla bulunduklarını kabul ediyoruz da, katılanlar şimdi sakın demesinler ‘biz muhalif genel başkan adayları içinde falancayı destekliyoruz ama, Koray beyi de izlemeye geldik...’ ! 
Orada bulunan biri siyaseten bilecektir ki, orada bulunulmanın tek izahı vardır, o da KORAY AYDIN’ı desteklemektir. Yani bu yemeğe katılan ünvanlı-ünvansız beylerin hepsi, kusura bakmasınlar… benim gözümde KORAY AYDIN a destek ile yemeğini yiyerek resim çektirerek, biat etmişlerdir. Amenna !
Balıkesir deyince ;  eksantrik sayılacak bir iki bilgiyi de, vermeden geçmeyeceğim tabii. Bugünkü MHP İl Başkanı N.ARGUN ATICI ( Benim NEE den okul arkadaşımdır.), 1969 da kurulan MHP nin, 1. yani ilk Balıkesir İl Başkanı olan rahmetli (emekli subay) Mustafa ATICI’nın oğludur.  Argun vaziyetini doğru almış,  babasının yolunda gidiyor. Amenna ve sadakna !
Ben de vaziyetimi alabilmek için, hafızamı yokladım da… Yıl 1971 olabilir Mustafa Atıcı  Alparslan TÜRKEŞ i Susurluk’a getirdi, çarşı meydanındaki kahvede TÜRKEŞ Bey ve Mustafa abi konuştular… (ben oradaydım) Yıl 1972 olabilir… Mustafa ATICI ağabey, TÜRKEŞ Beyi Balıkesir Alihikmetpaşa meydanına bakan bir kahvede konuşturuyordu… Alparslan TÜRKEŞ, Kervansaray otelinde kalmıştı. (ben yine oradaydım) Şimdi Balıkesir’de toplu taşıma dediğimiz yer, garajdı. Bir de oralardaki bir kahve toplantısında, yine Türkeş Bey ve Mustafa ATICI yı dinlemiştim… 

1973 seçimlerinde de Mustafa Atıcı başkanımla, Susurluk’ ta çalışmıştık… 1973 MHP Susurluk oyunu şimdi hatırlayamadım, düşüktü tabii de, 1977 de köylerle birlikte aldığımız 900 civarındaki oy, Susurluk ÜLKÜCÜ HAREKETİNE temel oluşturmuştur. O tarihlerde M.Kemalpaşa Sanat Enstitüsünde okuyordum, Fikret ÇIRAOĞLU ile (komando eğitimi babında J ) taekwonda takımı kurmuştuk ta… o zaman dahi, Mustafa ATICI Başkanımızla irtibat halindeydik. Üzerimdeki emeğini unutamam… Sonrasını söylememe gerek yok. Balıkesirli arkadaşlarım kızabilir, sanırım ben, sadece bu geçmişimle VAZİYET almaya veya MHPdeki vaziyeti tarif etmeye, sanırım ve birazcık veya bugünlük, naçizane hakkım var diye düşünüyorum. 
GELELİM OTEL BASRİ’ye… 

Kalabalık muhteşem… MHP Genel Başkan Aday adayları içindeki KORAY AYDIN da, bu vasıflı ünvanlı beyleri karşısında görünce, muhtemelen keyiflenmiştir.
Hatta şaşırmış ta olabilir. Çünkü Balıkesir’in MHP üst kurul (kurultay) delegesi olan 21 kişiden 18’i Meral AKŞENER’e, ‘KURULTAY TOPLANSIN’ imzalarını vermişti ve bildiğim kadarı ile Balıkesir’den sayın Koray Bey’e bu konuda imza veren, bir Balıkesirli delege de yoktu… Ben olsam ;  bu kalabalığa, ben de şaşırırdım, ne yalan !

Bir gazetecinin SORUSU > Sayın Aydın ;  Kurultayda ışığı göremezseniz, Meral Akşener lehine çekilir misiniz? Gayet masum ve izah edilebilinir bir soru…
Koray AYDIN’ın CEVABI > “ Işığı göremez ise, Meral Akşener benim lehime çekilir. Ben bu partinin tarlasında yetişmiş çiçeğim. Dolayısı ile, bu bana sorulacak bir soru değil ! Ben bu partide mücadeleye yeni başlamadım. Geçen kongrede de, 443 oy almış bir siyasetçiyim. Senin o sorunu sorulmamış farz ediyorum ! ”  Hiç te masum olmayan bir cevabi özitiraf… çünkü iç çekişmeyi tam resmetmiş !
Şimdi bu soru cevaba göre ; Otel Basri’de Koray AYDIN la resim çektirme yarışına girenlerden birini, eğer yarın diğer adayların yanında veya Devlet BAHÇELİ’nin ekibinde görürsem, biliniz ki ; bu köşe kapmacıyı, anında teşhir edeceğim arkadaş !
Otel BASRİ ye gitmedim ama resimlerden tespit edebildiğim kadarı ile katılanlar ;
( GARİP ama GERÇEK ; Katılanların ve biat gösterimi yapanları çoğu, 17 yıllık Devlet Bahçeli döneminde, MHP de görev almış, birkaç eski ünvanı bulunan ve Devlet BAHÇELİ ile boy boy resimleri olan, MHP deyince de ;  kendilerini VAZGEÇİLMEZ ! sanan arkadaşlarımızdır.) 

Haaa, Ramazan NARİN’i Devlet BAHÇELİ karşıtı diye ilan ve ihraç edenler (o ünvanlı dönemlerinde yüksek dereceli BAHÇELİ YANDAŞIYDILAR, hatta genel merkezde Bahçeliyle resim çektirebilmek için Şevkat ÇETİN i bile aracı koyuyordular…) ; bana ilginç geldi, onlar da işbu MUHALEFETİN içindeler…! 

Eski, İl Başkanı ve eski MHP Milletvekili Ahmet DURANBULUT ?  MHP MYK Üyesi, kör Hüsnü veya yörük beyi lakaplı… HÜSNÜ UÇAR ?
Eski İl Başkanı Ahmet YARAŞ ? Eski İl Başkanı Mehmet DURAN ?, Eski İl Başkanı Bayram ÇILGIN ? Eski İl Başkanı Ercüment ATAÇ V.d. 
İl Başkan adaylıklarında, milletvekili adaylıklarında ve MHP nin unvan veren bütün adaylıklarında, isimlerini çok duyduğumuz ; Adnan ÇELEBİ ? Ozan DERELİ ? Rafet ÇETİNEL ? İsmail ÇAKIR ?  Mehmet AĞAR ? İsmail YENAL ? Aşkın AKÇAY ?  Samet KOÇ ? Mehmet DANGAZ ? Engin LAPANTA ? Ahmet SOYLU ? İsmail SÖNMEZ ? Ersin TOPÇUOĞLU ? Adnan TUKSAL ? Mülkü İNCİ ? Suner DUMAN ? Atilla TURHAN ? Osman KORBAY ? (Benim teyzemoğludur, eski il yöneticisidir) V.d.
Yaşar TAŞKIN ı göremedim orada, neden katılmadı acaba ? 
Mevcut İlçe Başkanlarından da hatırı sayılır bir sayı, Bandırma İlçe Başkanı Hakan GÜZEL gibi, Altıeylül, Edremit, Susurluk, Kepsut, Bigadiç, Gömeç, Erdek, İvrindi, Burhaniye MHP İlçe başkanları ve yönetimlerinden bazı isimler de, Belediye Meclislerinin üyeleri de… çoğu eşli katılmıştı, eşleri de  oradaydı…
Balıkesir MHP İl merkezinden, şu andaki  yönetiminden kim vardı bilemiyorum…Umarım yokturlar ! Yoksa MHP nin kapatılacak illeri arasına, BALIKESİR de girebilir.
SADEDE GELİYORUM…
Arkadaşlar… Bi durun durduğunuz yerde… Allah ve lillah aşkına yahu ! Yahu, MHP deki bütün yönetimsel değişikliklerde, bu millet hep sizi mi görmeye mecbur ? MHP deyince siz misiniz sadece bu konuda fetva-temsil makamı ? Devlet beyi niçin değişiyorsunuz ? Kaba tabirle, niçin satıyorsunuz, niçin arkasından hançerliyorsunuz arkadaş ? Devlet beyin elini öperken, sırada beklerken çoğunuzun resmi var, biadınızı biliyoruz hepimiz ve siz değil miydiniz, DEVLET BAHÇELİ tek liderdir diyenler ? Lider-Teşkilat-Doktrin eleştirilmez ve karşı çıkılmaz diyenler ?  Peki, şimdi MUHALEFETLE poz vermeye, hiç mi yüksünmediniz ? Yaptığınız ne kadar etik sizce ?  Her döneme kendinizi nasıl uyarlıyorsunuz ve her dönemde köşeleri bu şekilde mi kapıyorsunuz arkadaş ? Mutlu musunuz arkadaşlar ?
Hatta ismen de sormuş olayım ; beni İHRAÇ ettirince göbek atıp dalgasını geçen Ahmet YARAŞ, Ahmet Duranbulut, Mülkü İnci… Vaziyetinizi hiç beğenmedim ona göre !

04.03.2016 RAMAZAN NARİN·4 MART 2016 CUMA -NOGAYTÜRK