Taşımalı EĞİTİM vardı, artık taşımalı İBADET sırası..

 

 

 

Taşımalı EĞİTİM vardı, artık taşımalı İBADET sırası..

 

BEŞTEPE AKSARAY veya BAŞKANLIK SARAYININ KÜLLİYESİNE inşaa edilen camiyi, bizim BAGFAŞ (Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş) karşısındaki, fabrika patronlarının (GENCERLERİN) yaptırdığı camiye (BAGFAŞ CAMİİ) benzettim.

Öyle ya, cemaati 5 kişi bile olmayan koskoca bir camii var koskoca fabrikanın karşısında ve imamı da var...

Peki, cemaat yok, fabrikanın işçisi memuru zaten mesai saatinde işini bırakıp kaytarmak için bile olsa camiye de gidemez...O zaman bu camii niçin ?

PATRONLAR, arada sırada, ünlü mevlüthanlar getirtiler parasıyla ve mevlüt okuturlar orada, o zamanlar otobüslerle insanlar bu camiye taşınır mesela...Veya, yılda birkaç kez PATRONLAR orada bayram namazı eda ederler, yalakaları da cemaat olurlar arkalarında....

İstanbul 3 bin 190 cami var ama oranın nüfusu 12 milyon, Konya'da 3 bin 87 cami var ama orası da islam tacirlerinin memleketi, Ankara'da ise ; 2 bin 875 cami var da, nüfusu kaç ve gerçek ihtiyacı sizce kaç camii acaba ? Ve peygamberler şehri URFA daki camii sayısı ile, Osmanlıya başkentlik yapmış Edirnedeki cami sayılarına ve islam ülkelerindekilere falan bir bakalım ! Merak işte !

CAMİ deyince akan sular duruyor, bunu biliyorum da bizim çok konuşan çok yazan arkadaşlarımız da, maşallah onlarda dumduruyor !

O zaman size bir soru ;

DÜNYANIN gelişmiş ilk 10 ülkesine bakalım, oralarda kilise, havra, camii gibi ibadethanelerin sayısında mı rekor var veya ençok neler var oralarda ?

BİR SORU DAHA ;
CAMİ ve minareler bizim SÜNGÜMÜZ yaaaa, İspanyaya, Portekize, Brezilyaya falan bi bakın bakalım, FUTBOL oralarda neden çok yaygın ?

EMPERYALİST sömürücüler, sakın sömürmek istedikleri toplumları hoşlandıkları birşeyle uyutuyor olmasın ! Nasılsa UYUYAN, iyi ölür ! Cennete bile gider !

Yani BEN MÜSLÜMANIM - BEN DİNDARIM ulen ! Demek için, özel camii yaptırmanız gerek....O zaman bütün haramlarınız bile, helal sayılır, belki !

Türkiye’de 87 bin 806 camii var. AKP iktidara geldiğinde bu sayı 75 bin 944’tü. Yani iktidarları boyunca, 13 bine yakın cami yaptırdılar.

Suudi Arabistan’da 38 bin, Mısır’da 67 bin 98, İran’da 48 bin 983 cami olduğuna göre, diğer islam ülkelerini saymaya gerek yok...YUKARDA ALLAH VAR VE GÖRÜYOR....TÜRKİYE ŞAMPİYON EFENDİM ! Neden acaba ?

Gerçi kimse de cebinden yaptırmaz bunları. Devlete vereceği vergiyi buraya yönlendirir, bir vakıf kurar veya masrafa yazıp vergiden düşer...

Şimdi BEŞTEPE AKSARAY Camisine de, CUMHURBAŞKANINA yaranmak (arkasında-sağında-solunda namaz kılmak isteyenler sanırım, Ankaradan belki TÜRKİYENİN HER YERİNDEN otobüslerle bu camiye taşınacak. Veya CUMHURBAŞKANI, örneğin muhtarlarla toplantı yapınca önce camiye gidilecek sonra yemek masalarına, sonra da konferans salonuna...Bütün TV ler naklen yayında nasılsa...!

Taşımalı eğitim vardı, artık taşımalı ibadeti de icat etmiş olacağız evvelallah !

Büyüksün BAŞKAN ! Sende büyüksün patron GENCER ! NOGAYTÜRK

NOTLARIMDA; https://www.facebook.com/notes/ramazan-narin/ta%C5%9Fimali-e%C4%9Fitim-vardi-%C5%9Fimdi-ta%C5%9Fimali-ibadet-zamani-/1019355271429191

 

 

******************************

 

AKSARAY AKSARAY AKSARAY...

1968 yılında İstanbul bayezıt/çarşıkapıda kunduracılık yaparken, aksaray aksaray seslerini çok duyardım çünkü dolmuşçular o zaman böyle seslenerek yolcu ararlardı...

Şimdi ise bu sesi başka türlü duyuyorum....
AKSARAY Külliye adıyla kuruldu, camisi de kuruldu, defter-i mahsusa da koyulmuş oraya ve ümmet gidecek yakında...DİYANET iŞLERİ Başkanı içinde orada devasa bir yer hazırlanıyor. Bunlar neyin hazırlıkları dersiniz ?
Sakın 2. Osmanlı ve halifelik kuruluyor olmasın ?

2023 e kadar sanırım TC yıkılacak ve AKSARAY Külliyesine gidip, defter-i mahsusaya yazıp sayın BAŞKANDAN, veya Padişahtan veya HALİFEMİZDEN medet arayacağız.
Halifelerimiz GEZİ de bağırıyorlardı " camilere ayakkabılarıyla girdilerrrrrrr!" ama bizimkilerin ayakkabıları çok temiz onlar girmişler bile...!

HAYDİ ÜMMET, taşımalı ibadet için, artık aksarayın MİLLET CAMİSİNE koşturun, otobüsler bedava ve hayır dualarınızı defter-i mahsusaya işleyin...

 

NOGAYTÜRK