Of Tı Rikort...Ekrem İmamoğlu 13 Şubat Toplantısına..

"  OF TI RIKORT  " 
EKREM İMAMOĞLU 6'LI MASANIN 13 ŞUBAT TOPLANTISINA DAVET EDİLDİ...

Millet İttifakını oluşturan 6'li masa, ortak Cumhurbaşkanı  Adayının  belirlenmesi sürecinde, CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU nun ön almasından sonra,  asıl münazaa, reel olarak tartışılmaya başlandı.

Millet ittifaki C.Baskani adayları arasında adı geçen Ankara B.S Belediye Başkanı Mansur YAVAŞ in Aday olmadığını açıklamasından sonra, aynı açıklama İstanbul B.S. Belediye Başkanı Ekrem IMAMOGLU'ndan da beklenildi ama bu açıklama gelmedi. Aksine,  Ekrem İmamoğlu nun Aday gibi yurt gezileri ve başka konularda da olsa mitingleri devam etti. 

Yetmedi, IYI Parti eski İstanbul İl Başkanı Buğra KAVUNCU ve IYI PARTİ Gençlik Kolu ile yaptığı görüşmelerde ortaya çıkınca, 6 li masaya davet edildiği konusu daha da netleşti.

Bilindiği gibi,  Ekrem İmamoğlu ile Meral Akşener ilişkisi ve Meral Akşener in Ekrem Beyi desteklediği,  Adaylık safhasında destekleyebilecegi, bilinen gerçeklikti. 

6 li masanın değil de, IYI Partinin C.B Adayının E.Imamoglu olduğu artık, inkar edilemez bir gerçeklik oldu. 

13 ŞUBAT Toplantısında, E.Imamoglu bizzat dinlenilecek. Davet edildiği mesajına sahit olduğum için, bu gelişmeye şaşırmadım. Aday olması veya olmaması noktasındaki görüşler de, muhtemelen o toplantıda ifade edilecek. 

Millet İttifakının C.B Adayı 13 ŞUBAT ta belli olup açıklanabilir mi? Bilmiyorum. Bildiğim şey, 6 masanın yol haritası o toplantıda ortaya çıkacak. Ekrem İmamoğlu veya  Kemal Kılıçdaroğlu nun veya birisinin ortak adaylığı tartışılacak da, sonuç ortak aday olmazsa, çoklu Aday da olursa, şaşırmayacağız...

6 li masanin en sürpriz Adayi, TURHAN ÇÖMEZ olabilir. Bu da oftirikort bir bilgi. Türkiye bu süreçte sag gösterip sol vuran boksorleri izleyecek. En kesin bilgi , E.Imamoglu nun 6 li masanın toplantısına davet edildiği bilgisidir ki... bu toplantı TC Tarihinin dönüm noktası, belki de milat olacak bir eylemidir. TV lerde bu konuda ahkam kesenleri dinlerken, işbu oftrikort bilgileri de nazara alın derim. İyi pazarlar, esenlikler Türkiye...

05/02/2023 NOGAYTÜRK