Yerel Seçim ..Bandırma'da ki sessizlik,Balıkesir'de de var?

"İKTİDARDAN korkuyorsunuz tamam anladık da, EYYY Siyasiler, liderlerinizden niçin korkuyorsunuz arkadaş ? Korku imparatorluğunda demokrasi olamaz ve seçimler de formalitedir. Aday olmak için can atan, işaret bekleyen o kadar çok korkak siyasetçi tanıyorum ki... yarın bu korkaklar, biat erleri olarak bizi yönetecekler, bunu da biliyorum."

YEREL SEÇİM... BANDIRMA daki sessizlik, Balıkesir’de de var !  
CHP de ismi geçen herkes ; aday adaylıklarını basın toplantıları ile görkemli görkemli açıklıyorlar.

Gerçi önceden olduğu gibi... yine birileri, birilerinin lehine çekilerek, aday adayları meclis üyeliğine falan razı olacaktır da... ( Başkanlığa aday olan birisinin meclis üyeliği rüşvetine itibar ederek çekilmesi, siyasetin etiğine aykırıdır. )  Oysa ön seçim yok, belki temayül yoklaması bile alınmayacak ve sadece Genel Başkanları sayın Kemal KILIÇDAROĞLU belirleyecek adaylarını...

*
AKPde de fısıltı gazetesinde toplantı yapanlar, isimlerinin aday adaylığında geçmesi için gayret ediyorlar da, onlar da çıkıp BEN ADAY ADAYIYIM demiyor ! Sorarsanız, ben istemiyorum falan filan ama biraz daha konuşursanız yan cebime koy havasındalar. Dikkat ettiniz mi ? AKPde de, tek adam sayın R.Tayyip ERDOĞAN belirleyecek elbette adaylarını...!
MHP de de derin sessizlik var. Geçtiğimiz hafta, Balıkesir de aday açıklama atağına geçilecekti, geç(e)mediler. AKP ile ittifak konuları halen netleşmedi... Ne Balıkesir için, ne de Bandırma için MHP aday adayları veya adayları var mı, bilmiyoruz. Belki İstanbul gibi burda da aday çıkarmayacaklar ve AKP adayını destekleyecekler gibi görünüyor da, MHP nin daha önce Balıkesir de Belediyeyi kazandığı konusu, müthiş bir pazarlığın da, konusu bence !

*

İYİ Partide de aynı sessizlik var. Balıkesir ve Bandırma da seslendirdikleri bir aday veya aday adayları, onlarında yok. Muhtemelen onlar da, bu seçimin ittifaklar seçimi olacağını düşünüp, örneğin CHP ile ittifak yapmaya hazırlanıyor olabilirler. IYI Partide de lider hegemonyası olmalı ki, kimse çıkıp bir basın toplantısı yapıp, ben ADAYIM diyemiyor ?
Oysa yerel seçimler, meclis üyeleriyle çok adaylı seçimlerdir ve seçimlere 6 ay kala, Başkan adayı ve meclis üye adayları, sahaya inmelidir ki... başarı sağlanabilsin. Bu kural, özellikle muhalefetteki partiler için geçerlidir. İktidar isterse, 3 gün kala adayını açıklar ve muhtemel oyunu yine alır. Ama muhalefetteki partiler için, bu geçerli değildir.

*

İKTİDARDAN korkuyorsunuz tamam anladık da, EYYY Siyasiler, liderlerinizden niçin korkuyorsunuz arkadaş ? Korku imparatorluğunda demokrasi olamaz ve seçimler de formalitedir. Aday olmak için can atan, işaret bekleyen o kadar çok korkak siyasetçi tanıyorum ki... yarın bu korkaklar, biat erleri olarak bizi yönetecekler, bunu da biliyorum.
Haaaa, ANDIMIZ ın Danıştay Kararı ile geri gelmesini sağlayan eski, benimde mensubu olduğum TÜRK KAMU-SEN Genel Başkanı İsmail Koncuk’tur ve ve İsmail Bey de, hali hazırda İYİ PARTİ Milletvekilidir de, eyyy IYI Partililer, Türk KAMU-SEN’liler, siz bari çıksanıza sokaklara, meydanlara ve okusanıza ANDIMIZ ı hep bir ağızdan ! Eğıtim Bir-Sen Başkanı, Danıştay kararına karşı... kusarak beyanat vermiş de, siz ne yapıyorsunuz ? 

Sessiz siyasetle mi iktidar olmayı (pardon artık siyasi partiler için İKTİDAR ve MUHALEFET olmak yok !) Belediyelerde varlık göstereceksiniz ? Çevirin sokaktan bir İyi Parti seçmenini. Kaç kişi biliyor, bu Danıştay Kararının gerçek kahramanını ? Sayın KONCUK’u meşhur ederseniz, Reis de, Bahçeli de, Koray Aydın da mı kızacak yoksa ?

Bu korkak siyasettir ki ;  bizi bugünlere getirmiş, parlamenter sistemi yok etmiş, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluş felsefesini bozmuş ve bizi TEK ADAM Rejimine, mahkum etmiştir. Türk Siyasi hayatına etki edecek ve ordaki ordaki korkaklığı, pısırıklığı ortadan kaldıracak, ÖTÜKEN BİRLİĞİ siyasetine ihtiyaç vardır. Bugün değilse yarın, hatta yarından da yakın zamanlarda, TÜRKLER kendi siyasetlerine el koyacaklardır. Ne mutlu Türk'üm diyene !

20.10.2018 NOGAYTÜRK