Adaylar Yarışa Hazır

CHP’de seçim maratonu başlıyor. Maratona katılacak koşucuların isimleri seçim federasyonuna bildirilmemesine rağmen halkımızın en kötü huyu olan merakından dolayı bazı isimler dedikodu dünyasında yerini aldı bile…

CHP’de oldum olası seçim maratonları heyecanlı geçer. İkinci bir özelliği de seçim maratonunda galip gelecek yarışmacı önceden kapalı kapılar ardında belirlenir.

Bu kez böyle olmayacak desek de kulağımıza gelen fısıltı gazetesi haberlerine göre yarışmacıların çok olması halinde eğer şike konuları gündeme gelmezse yarışlar sürpriz bir sonuçla bitebilir.

Her ne kadar bazı konularda kesin bir şeyler söylemesek de toplumda konuşulan isimleri şimdiden açıklama özgürlüğüm var.

Maratona başlayacak en ciddi aday yönetim kurulundaki tarafları eşliğinde yarışa başlayacak olan Hüseyin Bahar’dır.

Yarışmanın ikinci güçlü adayı Ahmet Alp’tir. Ahmet Alp isimli yarışmacı, yarışlara ilk defa girmesine rağmen arkasında ki yerel yönetimde olan destekçileri ve yerel yönetimin seçilmesinde rol oynamış parti hakemleri sayesinde şanslı olan bir maratoncu kardeşimizdir.

Maratonun tecrübeli yarışmacılarından Sayın Gültekin Mutlu kardeşimiz, yarışmanın olacağını bildiği için, antrenmanlara çok önce başlamasına rağmen bu günlerde kendisini pek ortalıklarda göremiyoruz. Bir dedikoduya göre kampta olmasına rağmen yarışa pek istekli olmadığı söylenmektedir.

Gelelim yarışmacının sürpriz maratoncularına. Kulağıma fısıldananlara göre Sayın Mirza’nın iki koşucusu varmış bunlardan biri Gökhan Yankol diğeri Sami Türkmen’miş. Ve yine duyduğumuza göre bu maratoncu kardeşlerimizin yarışa çıkmaları yeni oluşacak olan delegasyon sistemine göre belli olacakmış…

Buraya kadar söylentileri dile getirdikse de yarışlara katılsa da, katılmasa da tek bir kişi final ipini asla göğüsleyemeyecek. O da şimdiki il başkanı Serkan Sarı’dır.

Neden mi?

Şimdiye kadar yaptığı yarışlarda sakatlanmış da ondan!

YAŞAR KIRBIYIK - 19-08-2019 BANDIRMA