Dalçık ve Üst Geçide İtiraz Edilmeseydi...

DALÇIK VE ÜST GEÇİDE İTİRAZ EDİLMESEYDİ!
Allah vere, Allah koruya da yine ölçüsüzlüğümüzün kurbanı olmasak.

Şimdiden hazırlıklı  olalım ve sonuçta üç beş kasabalı esnafın kızgınlığını görmezden gelelim!

Biraz sabrederseniz, lafı  nereden nereye getireceğimizi anlarsınız. Biz yazalım, "Bakalım mevla neyler/ neylerse güzel eyler!" diyerek kentimizin ve de halkımızın ali menfaatleri için yapılacakken engellenen güzelim projenin içine şey edilen konumuza dönelim.
Efendiim, bugünlerde Belediyemiz tarafından Bandırma Üniversitesine trafikle ilgili anket yaptırılıyor. Konu trafik olunca, aklımıza Cemal Öztaylan zamanında ki Atatürk Caddesindeki "DALÇIK PROJESİ" ile Ordu Caddesinde geçmiş dönem Büyükşehir Belediye Başkanı  Edip Uğur'un "ÜST GEÇİT PROJESİ" aklımıza takılıverdi.
Bandırma gelişen bir kent. Ana caddelerin etrafını açıp, yolları genişletmeye madem imkan yok, o zaman tek çözüm "DALÇIK ve  ÜST GEÇİT PROJELERİDİR". Eğer zamanında üç beş kasabalı esnafın,'' istemezük !'' naraları olmasaydı, şu anda anket yapılmasına gerek olmadığı gibi trafik sorunu da olmayacaktı.
Atatürk caddesindeki, "DALÇIK PROJESİNİN" güzergahı, postane yakınlarından Haydar Çavuş Camisine uzanıyordu. Projeyle ilgili zemin etütleri  yapılmış olup, bunun devamında sunumlar bile yapılmıştı. Gel gör ki, isimlerini burada söylemekten imtina ettiğim kişiler, sırf arabalarına yer bulamayacakları için o güzelim projelere yapılmasına mani oldular.
Bazı saplantılarımızdan yakamızı paçamızı ve en tehlikelisi kafamızı kurtarmalıyız. Belediye Başkanları, bir kaç esnafın değil, tüm halkın başkanıdır. Kentin imarında, güzelleşmesinde, hele hele zamanın en büyük sorunu olan trafik sorununu çözümünde büyük düşünmelidirler.
Bandırma'yı değil, sadece kendilerini düşünen bazı zihniyet sahipleri İSTEMEZÜK alışkanlığından kurtulmalıdır. Belediye başkanları da şehrin sorunlarının çözümünde, üç beş kişinin ağzına bakıp, tüm halkı ilgilendiren konularda korkak olmamalılar.
Kısacası, trafik sorununda tek çözüm Atatürk caddesinde "DALÇIK" , ve Ordu caddesine " ÜST GEÇİT PROJESİDİR"
KİMSE BANA HİKAYE ANLATMASIN!

02-10-2020