Bizim Başkanımız Pop Star Değil

BİZİM BAŞKANIMIZ POP STAR DEĞİL

Her belediye başkanının, yönettiği kentin siyasi tarihinde bir yeri vardır.
Başkanlar, tutum ve davranışlarıyla, aldığı kararlarla, yürüttüğü politikalarla, yaptığı müspet ve menfi çalışmalarıyla kent tarihinde yerlerini alırlar.
İşimiz, zaman tüneline girip önceki dönem başkanları ile ilgili düşüncelerimizi aktarmak değil. Zira onlar, kentin tarihinde iyi veya kötü olarak yerlerini aldılar. Geçmişi geri alamayacağımıza göre, şimdi ki zamanımıza dönmek daha yararlı olacağı düşüncesindeyim. 
Bilen vardır, bilmeyen vardır. Bilenler de, bilmeyenlere anlatmadığı, anlatılanların da dinlenmediği veya bir başka tabirle yapılanlara, yazılanlara dudak büküldüğü bir zaman şeridinde belediye başkanımız Tolga Tosun kardeşimizden bahsetmek istiyorum.
Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Yılmaz'ın,  Bandırma  Grand Asya  otelinde  yapılan Belediye meclis toplantısında; "Bandırma'nın genç ve çalışkan başkanını sahneye davet ediyorum!" demesini, Bandırma'lı olarak övünçle karşılasakta, böyle resmi toplantılarda "Sahne" sözcüğünü kullanmasını yakışıksız bulduk. Doğrusunu söylemek gerekirse, Sayın Yılmaz galiba çok fazla  gazinolara gidiyor ki, Bizim Başkanımız Tolga Tosun'u, pop star zannederek kürsü yerine sahneye davet etti!
Evet, bizim başkanımızla samimi görüntü sergileseniz de Sn.Yılmaz, şimdiye kadar verdiğin sözleri yerine getirmediğin için gösterdiğin sahte tavırlara hiç bir Bandırma'lı inanmaz.
Ayrıca Sayın Başkan Tosun'un övgüye ihtiyacı yok,  Bandırma'ya vermiş olduğunuz sözleri Büyük Şehir Başkanı olarak  yerine getirin, biz Bandırma'lı olarak başkanımıza gereken övgüyü zaten yapıyor ve yaparız.
Sayın Tolga başkanımız, ondokuz aylık görevi süresince belediyemizin rutin hizmetlerini şimdiye dek gayet güzel götürdü. Kovit 19 pandemi belasının her türlü yarattığı  olumsuzluğa rağmen seçim vaadlerini yerine getirmede gereken azmi göstermektedir. Örneğin, çok amaçlı kreşlerin yapımı neredeyse bitmek üzeredir. Yine seçim vaadi olan, beş katlı   çok amaçlı '' gençlik merkezinin'' yapımı sürmektedir. Gıda bankacılığı örneği, sosyal yardım işleri devam etmektedir. Tarihi binaların tamir ve bakım işleri de gayet güzel yürümektedir. "Butik kapalı pazar" örneği Levent mahallesinden başlamak üzere başka mahallelerde de uygulamaya konulacağı bilinmektedir. Çocuklarımıza günlük süt dağıtımı,  uzaktan eğitim programı nedeniyle öğrencilere tablet ve internet hizmeti verildiğini söylememe gerek yok.
Bandırma'nın hakkı olanları vermeyerek  gaspa uğrattığınız halde bizim yakışıklı ve genç başkanımıza bizler sahip çıkarız ve yanında kentleniriz. BU DA ÖYLE BİLİNE...

18.11.2020