Başkan Göçmez Fazla Duygusal

Bandırmaspor Başkanı Onur Göçmez çok ilginç bir kişilik. İleri derecede sosyal medya takipçiliği var ve bu durum ya çok duygusal ya da çok takıntılı bir sonuç getiriyor. Geçenlerde Sayın Göçmez’in basında çıkan açıklamalarını dikkatle okudum. Orada benim en çok ilgimi çeken durum sosyal medya rahatsızlığını dile getirmesiydi. Göçmez bazı kişilerin isimlerini gizleyerek iftiralar attıklarını, şehirdeki küçük bir kitlenin kendisinden rahatsız olduğunu söylüyor, sezon sonu yapacağı genel kurulda bu arkadaşlara hodri meydan diyordu ancak istenmediği yerde de durmam diye sözlerine ekliyordu.

Öncelikle ben Onur Göçmez’in üç beş klavye çapulcu, üç beş çürük elma yüzünden kendi kendisini bu kadar hırpalamasına şaşırdım. Bandırmalı olduğuna bile inanmadığım çakma klavyecileri ciddiye almaya hiç gerek yok. Olaylara profesyonelce bakmalı, bu gibi organize işlerin futbolun içinde var olduğunu bilmelisiniz. Ben şahsen sizin kafanızdaki alakasız takıntılar yüzünden istenmediğim yerde de durmam sözlerinize kesinlikle katılmıyor Bandırma’da sizi istemeyenlerin olduğunu da düşünemiyorum.

Neden mi? Çünkü Bandırmalı ve Bandırmaspor taraftarıyla bir sevgi bağı oluştu. Arkanızda şimdiye kadar hiçbir Başkan’a nasip olmayan büyük bir taraftar gücü, büyük bir taraftar desteği var. Ayrıca Bandırma’daki herhangi bir maçta şahsınıza yapılan hakaretler, olumsuz protestolar  duymadık. Hiç duymadım. Taraftar size sonuna kadar güveniyor vallahi Başkan! Yatın kalkın halinize şükredin. Biz bu memlekette neler gördük, neler yaşadık! Bandırmaspor için elini taşın altına koyanların başına gelmedik kalmamıştı. Mehmet Kılkışlı’yı biliyorsunuz örneğin ! Bandırmaspor’u amatör küme bataklığından kurtarıp profesyonel liglere çıkartan kişidir. Hersey iyi güzel giderken efsaneydi, Büyük Başkandı! Sonuç !! Bandırma’daki kaybedilen bir play off eşleşmesinden sonra yüzlerce kişinin istifa protestolarıyla karşılaştı. Hiç hak etmediği hakaretlere maruz kaldı. Peki Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’a ne demeli? Sayın Koç kötü giden her maçtan sonra protestolara uğruyor, stadlar istifa sesleriyle inliyordu. Allah’tan şimdi işler iyi gidiyor da ortalık biraz sakin. Bir de Başkan Göçmez’e hatırlatayım ki asıl sıkıntıları protestoları As Başkanı olduğunuz Beşiktaş kulübünde göreceksiniz! Şimdi cicim ayları dönemi. Hele bir kötü gidişat devam etsin de görün bakın neler olacak? Bandırma'da üç beş çatlak ses varken İnönü de binlercesi olacak. Hatta bunun mesajını son Sivasspor maçından sonra Beşiktaş taraftarı Sayın Hasan Arat ve yönetimine verdi. Kısaca başarılara endeksli olan futbol oyununda aklınıza gelen her şey vardır. Başarılar sürdüğünce en kahramanı sizsiniz; yalnız tam tersi olduğunda saldırılara hazırlıklı olmalısınız. Onun içinde profesyonelce düşünmeli, duygulardan, kafanızdaki takıntılardan kurtulup inandığınız yolda yürümelisiniz!

Bakın şehir merkezindeki Cin Çukuru stad projesi ni gündeme getirmek dahil olmak üzere Bandırma’da güzel işlere imza atıyorsunuz. Banvit’ten sonra yok olup giden basketbol heyecanını Bordo Basketle yeniden canlandırma yolunda emek veriyorsunuz. Her geçen günde daha iyi yerlerde olacağına inanıyorum ama tabi ki Bandırmaspor’un yeni tesisleri için söylenecek tek şey mükemmel. Birçok süper lig kulübüne nasıp olmayan o muhteşem tesisleri gördükten sonra Başkan Göçmez’e söylenecek tek söz: fındık kabuğunu doldurmayacak meseleler yüzünden oluşan suni gündemlerle meşgul olmaması ve ne kendisinin ne de Bandırmaspor camiasının gardını düşürmemesidir.

29-01-2024 -SERHAT OZAR