Taraftar Taraf Olandır!..

TARAFTAR, TARAF OLANDIR!..
Taraftar kısaca taraf demektir. Peki, tarafsan taraf olduklarına armana, sevdana, uğruna marşlar bestelediklerine niçin küfür ediyorsun. Yapılan yanlışları eleştirebilirsin, kızabilirsin ama armanı temsil edenlere küfür, hakaret edemezsin, taraftarsan taraf olduğuna iyisiyle kötüsüyle sonuna kadar sahip çıkacaksın! 
Bakın!, Bandırmaspor doğru dürüst bir stadı olmamasına rağmen dört yıldır futbolda süper ligden sonra gelen en büyük ikinci organizasyon olan Trendyol Birinci Ligde mücadele etmektedir. Ayrıca geçtiğimiz aylarda başlatılan Bandırmaspor camiası için çok önemli olan tesisleşme hamleleriyle bir ilçe takımının böyle bir ligde yer alması bence büyük bir başarıdır. Yani şunu demek istiyorum ki, gereksiz yere kendinizi süper ligle- playoff lar la avutmayalım, biraz sabırlı olalım, ilk önce tesisleşme projelerini bitirelim, futbol oynanabilecek bir stada kavuşalım, arkasından da özlenen sportif başarılar mutlaka gelecektir. 
Onun için de bu ligin kıymetini, değerini bilelim, zevkini çıkartalım. Bursaspor, Eskişehirspor, Karşıyaka gibi transfer tahtalarını açamayan Malatya, Altay, Giresun, Erzurum, Balıkesir ve isimleri futbol piyasasından silinen bir çok il takımının durumuna düşmeyelim diyeceğim ama maalesef ben sahamızda oynadığımız son Boluspor ve Sakaryaspor maçlarındaki tribünleri pek sevemedim. Henüz ligin dördüncü haftasına girdik çatlak sesler fazla çıkmaya başladı, taraftar mı, seyirci mi bilemediğim bazı kişiler daha maçın başında olumsuz tepkilere, küfürlere başlıyorlar ki, buda sahada oynanan oyuna mutlaka yansıyor, aynen geçtiğimiz yıl Bandırma'da oynadığımız Malatyaspor maçı örneğindeki gibi. 
Birde şunu hatırlatmak isterim ki, bordo-beyazlı formayı üzerinde taşıyanların armaya taraf olanların Bandırmaspor için elini taşın altına koyanlara küfür etme hakları yoktur, insanda biraz "Allah korkusu olur" sen çık tribünün ortasında ana avrat düz git, oraya buraya salla yok böyle bir şey arkadaş!..
Senin evinde edemediğin küfürlerin, sövüp saydığın insanların eşlerinin, çocuklarının, anne ve babalarının orada olduğundan haberiniz var mı? Aynı küfürleri birileri sizlere etse, siz ne yapardınız?
Evet, dediğimiz gibi sevineceğiz, üzüleceğiz yeri geldiğinde gözyaşı dökeceğiz ama taraftarsak armamızı sonuna kadar destekleyeceğiz, tabii ki bazıları gibi değil, tribünlerde on-onbeş kişi var ki adamlar taraftar falan değil resmen Bandırmasporu sabote etmek için oradalar. Bir paket sıgara parasına stada giriyorlar, birazda eğlencelik maçın başından sonuna kadar her türlü hakaret, hepsi işinde gücünde olan çoluk çocuk sahibi olmuş koca koca adamlar.  Sakaryaspor maçında ilk yarıda etmedikleri küfür kalmayan bu sözde taraftarların maçın bitiminde Bandırmasporu çılgınca alkışlamaları da incelenmesi gereken klinik bir vakaydı. 
Son söz olarak bakın beyler, Bandırmaspor kulubünün başarıya giden yolda gerçek taraftar desteğine büyük ihtiyacı vardır. Tarafsan taraftarsın her zaman takımın yanında olacaksın, gerek tribünlerde gerek sahada gerek sokakta sırtında Bandırmaspor formasını taşıyan hiç kimseye asla küfür edemezsin.
LÜTFEN ARMAYA BİRAZ SAYGI.
11-09-2023/Serhat Ozar