BTO Seçimleri Bu Defa Kolay Geçmeyecek!

BTO Seçimleri bu defa kolay geçmeyecek !
Ceyhun Cihat Yıldırım ( Meclis üye adayı) Bandırma Gerçek Gazetesi'nde yayınlanan köşe yazımın altına yazmış 

 https://www.gercekbandirma.com/bandirma-ticaret-odasi-secimleri-akpchp
"Ramazan Bey,
Kendinizi Bandırma’nın Yetkin ve Etkin Kişiliği Olarak Görüp, Uzun Uzun Yazmışsınız Bu Şehirin Üst Akılıymış Gibi…
Lakin Ağzı Olan Konuşuyorda ki Kişiden Başkası Değilsiniz.
O Aday Olmuş, Bu Aday Olmuş , Birbirleriyle Anlaşmış Beraber Yapacaklarmış , SİZE NE?
Aynı Renk’te mücadele vermiş, hizmet etmiş iki kişinin anlaşarak böyle bir karar almasından SİZ NEDEN RAHATSIZ OLUYORSUNUZ? 
İdeolojilere kadar inip,kutuplaştırma yapma maksadınız Nedir?
Bırakın Buna BANDIRMA TİCARET ODASI Üyeleri Karar Versin, Siz Değil!
Ayrıca; Rahmetli Büyüğümüz İsmail Çolak’ın Adını Böyle Kirli Yazılarınıza Alet Etmeyin, Ağzınıza ve Kaleminize Almayın! "
======================================
Akabinde, sosyal medyadaki profillerini kilitlemiş olduğundan bu heyecanlı kardeşimize ulaşamadım ve ; Ben de, doğal olarak bu cevabı yazdım... 
"Ceyhun Cihat Yıldırım Benim haddimin icazet makamı değilsin sen haddini bil. Ben 40 senedir gazeteci ve yazarım ve 50 senedir de siyaset yaptım tamam mi? AKP CHP ortaklığını da eleştiririm sana ne? Beğenme mecburiyeTImiz mi var? "

*
Bu şahsı tanımıyorum, hiç bir ortamda bulunduğumu da hatırlamıyorum. Ama ismi, gelecek BTO Seçimlerinde, MAVİ LİSTE de var. Tolga TOSUN-Mehmet KILKIŞLI tarafından hazırlanan bu listenin, münavebeli Başkan adayları AKP kanadından Bahadır ÇOLAK, CHP kanadından Adem YILMAZ... Bu listenin fedaisi de, galiba işbu genç arkadaşımız...
Bandırma AKP-CHP anlaşmış ( Bu cesur delikanlıya göre, ikisi de aynı renk imiş!)  görüntüsü veren gelişmeler var da, Bandırma CHP İlçe örgütünde, bu isimlendirmelerden kimsenin haberi yok. Planlar, CHP Belediye Başkanı Tosun ile, AKP li varsayılan mevcut Başkan Mehmet KILKIŞLI tarafından yapılmış ve, ortak liste hazırlanmış. 
Bize de ve BTO üyelerine de düşen ( Ben de Ticaret Odasının 2500 i aşan üyesinden biriyim) bu sayın cesur arkadaşımıza göre, önümüze konulanı kabul etmek ve şak şaklamak herhalde..! Bandırmalılar ve Bandırma basını ve siyaseti ve bürokrasisi v.d de... yani herkes bu belirlenen LİSTEYİ kabul edecek, Adem YILMAZ ile Bahadır ÇOLAK ın 2 şer yıl BTO nu yönetmesini, hazmedecek öyle mi ? 
AKP-CHP ve Bansiad-Müsiad-Digsiad ların, Bandırma Belediyesi ve Başkanının, BANDIRMA TİCARET ODASINI organize edip  yönetmelerine, tek başıma elbette karşı duramam da... kimse kusura bakmasın sergilenen projeye ve seçim şekline ve resme karşı çıkabilirim değil mi ?

Seçimlere daha (3) ay var. Neden karşı çıktığımı ve ortaya konulan resmin ne olduğunu, son güne kadar takip edecem mesela ! Kim, kiminle ortak ve Bandırmayı parsel parsel pazarlayanlar-pazarlayacaklar kimler, pazardan pay kapanlar kimler ? TİCARET ODASININ gücünü kendi güçleri yapanlar kimler ?Günü geldikçe de yazacam elmecbur... ! 
Bu, adeta "tetikçilik" yapan İŞADAMI ? Genç arkadaşımız gibi birilerini kullananlar varsa, ( Ticaret Odası adına kendini yetkili görüyor...) bence ağababaları açıkça ortaya çıkıp, bu önerilen yönetimi neden kabul etmemiz gerektiği noktasında, biz Ticaret Odası üyelerini ve Bandırmalıları aydınlatmalı ve ikna etmeli diye düşünüyorum. Yoksa böylesi hakaretvari ve tehditvari mesajlar için ( Bunlar herkese sökmez!)  birilerini kullanmanız hoş değil.

Bandırma Ticaret Odası ve Başkanı muhatabımdır.

RAMAZAN NARİN / TTK /15/08/2022/BANDIRMA/ NOGAYTÜRK