İstismar-ı-Din

İSTİSMAR-I-DİN !
İSTİSMAR kelimesini, tecavüzün karşılığı olarak dilimize ve hukuki terimlerin içine bilerek mi soktular bilmiyorum da, eskiden çocuk-kadın v.d ile ilgili taciz ve tecavüz haberleri  ( tecavüze uğradı v.s) veriliyordu, şimdi istismar edilen çocuk, istismar edilen kız veya oğlan şeklinde veriliyor bu haberler.

Bir defadan bişey olmaz diyen Bakanlarımız bile olmuştu istismarlar için, biliyorsunuz ! Ben de, din e tecavüz ediliyor diyemeyeceğim için, DİN İSTİSMARI diyerek konuya girmek istiyorum.
DİNLER, belkide binlerce yıldır, insanoğlunun kullandığı en iyi istismar argümanı, maalesef.  Lakin 21 yüzyıldayız ya...Bu çağda, halen mi bu istismar sürmeli ? Sürdürülüyor maalesef. Peki Türkiye buna layık mı ? Onun cevabını da  yazı içinde göreceğiz umarım ! 
Arkadaşlar, 20 yıldır iktidarı etkisi altına alıp bütün devlet kurumlarını ele geçiren zihniyetin, (rövanşist biçimde 19 yıldır kesiksiz iktidar !) Neden halen iktidar biliyor musunuz ? Sadece din-i istismar ettiği ve dini argümanları kullanıp, “camiler kışlamız-kubbeler miğferimiz-minareler süngümüz !” dediği için değil...
O kışlayı, o miğferi, o süngüyü...onların eline biz veya birileri verdiği için, AKP kesiksiz 19 yıldır iktidar !
 
Bu afişi, Balıkesir AKP’li ilçe belediyesi ALTIEYLÜL yaptırmış. Bir arkadaşımda, yıllar sonra da olsa, günün önem ve mahiyetine uygun diye, bu afişi paylaşmış sayfasında... ve ben de ; “Allah aşkına ! Müslümanların mı sesi kısık ? Hangi tarikatın sesi kısık ? Veeeee ALLAH Aşkına....minarelerde ezanı susturmaya çalışanlar oldu da, biz mi duymadık ? Minarelerin hangisi, ne zaman susturuldu ? Alnı secdeye değdiği halde yüzyılın yolsuzluklarını bize yaşatan bu dönemde... Din istismarı olur da, bu kadar da olmaz arkadaş ! “ diye yorum yapıverdim altına ve bu yazıya kalkıştım hemen...
Yazıya kalkışmamın, esas nedenleri vardı. Eski Genel Kurmay Başkanı ve tarihte ilk, TERÖRİST ÖRGÜT LİDERİ olarak tutuklanıp, yıllarca hapis yatmış İLKER BAŞBUĞ ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin ağır toplarından eski bakan FİKRİ SAĞLAR... Ve de ; DEVA Partisinin Genel Başkanı, eski AKP li, sözde muhalif Ali BABACAN... Üçü de gündemi değiştirmek için, öyle güzel mesajlar verdilerdi ki ; aynı gün, sayın BAŞBUĞ, 1960 yılındaki darbe için, erken seçim kararı alsalardı, darbe olmazdı (Menderes asılmazdı) diye bir fikir sundu... Sayın SAĞLAR da, türbanlı bir hakimin vereceği karar adil ve hukuki olmaz dedi... Ali Babacan’da, AKP deki eski abisi Bülent ARINÇ a veya eski AKP Genel Başkan Yardımcısı, eski Balıkesir B.Ş Belediye Başkanı A.Edip UĞUR’a özenmiş olmalı ki, hatta o zamanki Fetullah Hoca efendiye de özenmiş olabilir ki, partisinin toplantısında ; zorla, kızının başörtülü üniversiteye gidemeyip, sene kaybettiğinden bahisle, başörtüsü yasakmış gibi, protesto eder gibi... ağlamaya çalıştı... AĞLAŞMA tarz-ı siyaseti !
Aslında üçü de ; asgari ücretin azlığının ve emeklilere memur ve işçilere verilen zamların yetersizliği karşısında, pandemi ve fırsatçılar yüzünden YOKSULLUK-AÇLIK Sınırı altında yaşayan, milyonlarca insanın sorunu gündemdeyken, gündem değiştirme mühendisliği yaptılar ve kamuoyu anketlerinde zayıflayan AKP nin güçlenmesi için, ‘KAHROL DÜŞMAN AL SANA BOMBA !’ dediler... adeta !  Ve şimdi AKP lilerin FAŞİST-DARBECİ-DİNSİZ bombardımanlarını seyrediyorlar. Bu mesajlarını, subliminal da vermediler. Delikanlıca ve aleni ve yüksek sesle verdiler. Sehven veya Allah bizi affetsin falan da diyemezler ! 
Sayın AKP Genel Başkanımızda, CHP de bulunan bir başörtülü kız için, onlar vitrin mankeni ve CHP bu mankenleri kullanmasın falan diyerek gündeme girince de, ortam artık 4x4 oldu !
Şimdi ; bu üçlünün ellerini oğuşturup oğuşturmadıklarını, AKP Genel Başkanından teşekkür alıp almadıklarını bilmiyorum ama, ben AKP Genel Başkanı olsaydım, üçünü de teşekkürle değil, takdirname ile taltif ederdim...Sağ olun ve var olun ! Diye !
YAHU ARKADAŞ BU KADAR MI OLUR ?
19 yıldır muhalefetsin, tek parti iktidarını durduramamışsın, şimdi tam da iktidar zayıflarken, 40 senedir siyasal islamcıların silahı ve argümanı olan BAŞ ÖRTÜSÜNÜ,  AKP ne miğfer, AKP ne MİNARE olarak sunuyorsunuz, ve şimdi camileri de CHP liler kışla (onlar ahır diyor) yapmıştı diye, siz de camileri ve havuz medyanızı, yandaş medyanızı kışlaya çevirttiriyorsunuz ! Vallahi bravo ! Vallahi tebrikler sayın CHP ve sayın SAĞLAR, tebrikler AKP nin yeni versiyonu sayın BABACAN ve tebrikler eski başkomutanımız, mağduriyetinde üzüldüğümüz sayın BAŞBUĞ ! Bilerek ve isteyerek mi yaptınız bunu ve anlaşarak mı değiştirdiniz gündemi ve topu AKP ne verdiniz, bilmiyorum. Ama birbirinizi bilmeden aynı günde işlediğiniz bu cürüm, tarihe geçecek ! TOP, artık AP dedir beyler !
Sayenizde, AKP si cansuyunu tekrar aldı ve sayenizde ihtiyacı olan 3-5 puanı bile tekrar kazandı ki, anketlerde %55 i görsünler, mart ayında... seçim de olur ! Merak etmeyin...
Balıkesir’i bir eski MHP li ve BBP li ve benimde okul ve dava arkadaşım da, dini hassasiyetleri yüksek olduğundan ( Veya Cumhur İttifakının içinde kendini AKP li gördüğünden ve reisine hizmeti sevap gördüğünden olacak), darbenin ve başörtüsü konusunun gündeme düşmesine katkı olsun diye,  Arif Nihat Asya’nın ; ‘ BİZ KISIK SESLERİZ... MİNARELERİ SEN EZANSIZ BIRAKMA ALLAHIM ! ‘ dizesini, AKP nin sloganı olarak, paylaşıverdi ya.... Tam da düşünğüm gibi oldu, ÜÇÜ BİR ARADA idi, kışla büyüdü, MHP ve BBP lilerle,  4x4... AKP Propagandası, yine ortaya çıkıverdi.... Allah sizden razı olsun, Allah ne muradınız varsa versin ! 
EYYY AKP ; Silahşörlerin güzel ve 2071 e kadar, götürürsünüz... merak etmeyin !
Artık hedef ; dinsiz imansız CHP ile, darbeye doymayan hainler..!  Ve Türk halkı da, bu mizanseni gerçek sanarak, bizi darbecilerden, bizi dinsiz imansızlardan koruyan işbu AKP İktidarına, yine devam, yine onay verecekler elbette ! Kullanılan argümanlar, yılların paslanmayan silahlarından olan biri darbe, biri din! Başörtüsü gine gündem ve bol bol mağduriyet ve kayıp seneler hikayelerinin ajitasyonu ile, seçimlere kadar gideriz artık ! 
Düşünsenize ; dinsiz imansızlar yüzünden neredeyse ezanlar susacak ! Düşünsenize, CHP gelirse DARBE ve darbeciler de gelecek ! Sadece bunu görmemek veya görme olasılığını def etmek için, bildiğimiz seçmen milleti, AKP ne % 70 oy verirse, artık şaşmam. Sizde şaşırmayın ! Çünkü AKP ; sadece bildiğimiz Refah Partisinin devamı, eski selametçilerden oluşmuyor. AKP nin, CHP nin içinde de, MHP ve BBP nin içinde de, hala iş yapan silahları var ve patladıkça AKP nin önü aydınlanıyor ! Ben, artık korktum ve üçü bir arada kahvede içmeyeceğim, yazıyı yazarken bir yeltendim di... ama tövbe dedim ! En iyisi Türk Kahvesi arkadaş ! UYANIRIM belki !!!  

05/01/2021 /RAMAZAN NARİN - NOGAYTÜRK