İYİ Parti'de Hakan Göre Bandırma Çıkartması

IYI PARTİ'DE HAKAN GÖRE BANDIRMA ÇIKARTMASI !

İlçe Kongrelerini tamamlayan Balıkesir IYI Parti, yaklaşan İl Kongresi dolayısıyle, adaylarına ilçe çıkartmaları yaptırıyor. Geçtiğimiz günlerde, adaylardan Özlem VURAL ve ekibi Bandırma'yı ziyaret etmişti. ( Bu ziyaretten de Basının haberi olmadı.)  Dün de Hakan GÖRE geldi. İlk programı Santral Kültür Merkezinde idi, ikinci olarak da, KRİSTAL KAFE de toplandılar…
Öncelikle ; adaylar delegelere yüz görümlüğüne geldiğinde, bu tür toplantılara nedense yerel basın davet edilmez ! Bunun, parti içi bir kapalı faaliyet olduğunu düşünürler ki…YANLIŞ!
Kongrelerde kulis faaliyetleri, kulis toplantıları için bunu anlarım, ama siz 50-100 kişi gelip bir gövde gösterisi ile çıkartma yapacaksınız bir ilçeye (o ilçe Balıkesir’in en büyük ve en önemli ilçesidir) ve basına kapalı bir etkinlik ile, kamuoyunun (seçmenlerinizin) bilgilenmesini engelleyeceksiniz ! Sorarlar adama, İYİ Parti’nin Bandırma da 30 delegesi, 30 yöneticisi olabilir, ama İYİ Partinin Bandırma daki oyu 17.000 dir arkadaş ! Size oy verenler veya bundan sonraki seçimde oy verecekler, sizin neler çevirdiğinizi, neler yaptığınızı, neler söylediğinizi bilmesinler mi ? SİYASET, kapalı kapılar arkasında yapılmaz !
 
SİYASET ve PARTİCİLİK !
İl kongresi öncesinde elbette il başkan adayları, böylesi yüz görümlüğüne çıkarlar ve ilçe yöneticileri ile delegelerle, yüzbeyüz yakın temas kurarlar. Peki bunu kim organize eder ? Öncelikle ilçe başkanı ve yönetimi elbette… Bu konudaki organizasyon, bence sınıfta kalmış… Çünkü, Santral Kültür Merkezinin içinde Bandırma ilçe yönetimi ve delegasyonu çok kısmi, az sayıda oturuyorlardı. Yani, icabette saygısızlık ettiler. Hatta, ilçe yönetimine muhalif olanlar dahi salona girmedi, Kristal Kafe'deki toplantıya katıldılar. Yarın, Hakan GÖRE İl Başkanınız olursa onunla nasıl çalışacaksınız ?
İlçe teşkilatını ve delegasyonu tam olarak karşısında göremeyen İL BAŞKANI VE EKİBİ de, bence hüsrana uğradı bu konuda…Haaa, burda taraf belli edildi. İlçe Başkanı, mevcut il başkanı ile devam etmek istiyor, muhalif adaylara da bu yüzden tepkili. Tepkili olduğunu, salonda en son mikrofonu alarak, Hakan GÖRE ekibinde 1 Bandırma’lının olmamasına atıf yaparak, partiye sonradan gelenlerin, yönetim adayı olmalarına karşı olduğunu da, açık açık söyledi. (Sanki kendisi İYİ Parti Türkiye’de kurulurken, kuruluşta varmış gibi ! Çünkü, İsmail OK tarafından ve Nedim TUNA tarafından İLÇE BAŞKANI olacağı söylenince ancak, MHP den son anda istifa etmişti.) Hakan GÖRE ekibine başarı ve şans bile dilemedi ! Ayıp etti !
HAKAN GÖRE'yi izliyorum uzun zamandır. İlçe kongrelerinden sonra 3 aday içerisinde (eğer 3 aday katılırsa, şu anda en şanslı aday.

Ama Nedim TUNA veya Özlem URAL dan biri çekilirse, seçim iki adaylı olursa, şansı %50-%50) en şanslı sayılabilir. Merkezde KARESİ ve Körfezin tamamında ve DAĞ Bölgesinin bir kısmında, Güney Marmara’da da, Bandırma hariç diğerlerinde, kuvvetli görünüyor.
  
Gelelim, aday tanıtım toplantısına…

Hakan GÖRE, KUSURUMA BAKMA, DOST BAZEN ACI SÖYLER. Birincisi, neden aday olduğunu ve projelerini, daha kuvvetli eylemlerle, söylemlerle besleyerek izah etseydin keşke… Adayların hangisi, MERAL AKŞENER i C.B yapıncaya kadar çalışacağız demez ki ? Madem yönetimini hazıruna tanıtacaksın, kalabalık da gelmişsin gençlerin yok mu ? Bir tanesini, sunucu yapsaydın. Seni ve ekibini o davet etseydi kürsüye… Kaldı ki, heyecandan olacak, hanım yönetim kurulunu davet etmeyi unuttun, gelemediler falan dedin, arkasından da aslında salonda varmışlar ki, listendeki 5-6 hanım yönetici adayını, sahneye çağırdın !

TOPLANTININ VİDEOSU : https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=888940464932968&id=100...

Haaa, ben il başkan adayı olsaydım, bütün yönetimimi, özgeçmişleriyle tanıtan bir broşür bastırır, tanıtımdan önce hazıruna dağıtırdım. Ve parti disiplini açısından oy vermeyecekseler bile, bütün delegasyonu orda toplardım, toplatırdım. Ayrıca madem Bandırma da bir gövde gösterisi yapmak istiyorsunuz, Bandırma dan yönetimine aldığın en az iki kişiyi, orda sahneye çıkartırdın ki, ilçe başkanının sana olan karşıtlığını ortadan kaldırıverirdin. Yönetiminde bir Bandırmalı olmamasını, ben yadırgadım, tabii ki Bandırma ilçe teşkilatı da yadırgamıştır. 17.000 oyun, karşılığı olmalı ve Balıkesir’de tek bir kişi dahi, Bandırmayı yok saymamalı be Hakan Başkan…

Geç kalmış sayılmazsın !
Bana gelince ; benim MHP den ayrılığımı ve hürgeneral olduğumu herkes bilir. Ama MHP den ayrıysam da, İYİ Partili de değilim. Neden değilim biliyor musunuz ? Kuruluşta partiyi işgal ettiler arkadaş… İşgalcilerden yer bulamadık ! Kuruluşta ; Koray AYDIN geldi Balıkesir e, o zaten beni MHP den ihraç ettirendi, ona yaklaşamadık. Meral Akşener geldi Balıkesir e, beni toplantı salonunda, içeri bile almadınız, daha öncesinin MHP deki kurnazları, baktım İYİ Partiyi de işgal etmişlerdi.
Yetti mi ? Yetmedi tabii…MHP de veya ANAP ta veya Doğruyolda siyasetin puşti taraflarını bilenler, yarın ilk kaptığımız koltuk tehlikeye girer diye, partiye üye bile kaydetmediniz ! Herkes biliyor ki, bu kongreden önce 100-150 kişi olan üyeleri, uyduruktan 405-410 a çıkararak formaliteden delege seçimleri yaptınız. 17.000 oy alan Bandırma’nın üye sayısı 105 ti, 405 oldu ancak… Halen dahi üye kaydetmemekte ısrar ediyorsunuz ki, İYİ Partinin %18 olan oyunu Cumhur Başkanlığı ve genel seçimde %8,5 lara kadar düşürdünüz, halen C.B olarak Meral AKŞENER i seçtirinceye kadar, particilik yapacağız diyorsunuz.

Samimi değilsiniz !
Özellikle Balıkesir İl Teşkilatını tek başına İsmail OK kurmuş ve İsmail OK, SEVMEDİKLERİNİ PARTİYE SOKMAMIŞTI Kİ, Halen onun atadığı kişiler görevde.

İsmail OK partiden istifa etti, onun atadıkları, Nedim TUNA ile birlikte ilk yönetimlerde görev alanlar, erdem göstererek, partiden nedense ayrılamadı ? 
Birkaç İYİ Partili arkadaşım, artık… iyi birşeyler yazarsın dediler ! Dedim yazmasam daha iyi ama, yazacağım. Ama, birilerine yaranmak, yağdanlık olmak için yazmayacağım.

İl Başkanının kim olacağı, (benim şahsımla ilgili tabii) hiç önemli değil. Kazanana başarılar dilerim. İYİ Parti, AKP nin alternatifi olma şansını yakalamıştı, IYI partinin işgalcileri, o umudu geriletti. Umarım, bundan sonra gelecek yönetimler, gerçekten AKP alternatifi olma yolunda, taviz vermezler ve kendilerine oy vermişlere, oy vereceklere… saygı gösterirler de, İYİ Partinin de iktidar olduğu günleri, hep birlikte görürüz. Halkla bütünleşin İYİ Partililer ! Güçlenirseniz, TÜRKİYE nin TÜRK DÜNYASININ umudu olursanız, ben de sevinirim.  

    28/07/2020  NOGAYTÜRK