Parmak Kaldır..Parmak İndir! Afişe Edeceğim!

AFİŞE  EDİYORUM, AFİŞE EDECEĞİM !

PARMAK KALDIR...PARMAK İNDİR !
İmdi... Siyaset zor zanaattır arkadaş. Bazı insanlarımız ama zenginliğine, ama ; sosyal kariyerine güvenerek, seçim zamanı geldi mi... ‘ BEN şöyle partiliyim, BEN partiye şunları şunları verdim, partiye para verdim-araba tuttum v.s veya BEN doktorum kardeşim, BEN mimarım arkadaş, BEN mühendisim veya BEN para kazanan işadamıyım ulan ‘ diyerek ; tanıdığı siyasetçilerin isim ve referanslarını da arkasına alıp dikte ederek, BEN Başkan adayıyım, BEN Meclis üyesi adayıyım, bu sıfatlar da onu kesmezse, BEN Belediye Başkan Adayıyım, BEN Milletvekili adayıyım falan diye, ortaya çıkarlar değil mi ? Ortaya çıktıkları zamanlar, nedense hep seçim zamanlarıdır!
Ortaya çıkmadıkları zamanları da yazacağım elbet... Bunlar akıllı ya !
BEN, dünyevi ve ailevi işlerimi planladım ve yoluna koydum ve bu yüzden de ; şimdi yaşadığım yere ve topluma olan borçlarımı ödemek, bana oy verecek seçmen milletinin sorunlarını, gerekli mercilere taşımak ve çözümüne katkıda bulunmak adına, yaşadığım topluma HİZMET etmek üzere, toplumun hizmetkarı olmak adına... ortaya çıkıyorum ve bu siyasi mevkii ve makamlara talibim v.s şeklinde konuşanları... ya hiç duymadık, ya da duyduklarımız bile, takkiye yaptıklarını halkı aldattıklarını, seçmen milletinden daha akıllı olduklarını düşünerek, o mevkii ve makamları elde edince, topluma sırtlarını döndüler, şahsi çıkarlarına odaklandılar.

ETEKET elde ettiler, ETEKET !  Değil mi ?
Ve bu eşraftan BEN ler, "‘BEN’ istemedim beni aday yaptılar, yan cebime koydular" derler... Doğru, onların işi gücü çok ve grand tuvaletler içinde (genelde mavi ve turkuaz veya siyah) keyfleri kebap... Parti başkanları, milletvekilleri, genel merkezler falan... bu BEN'e yalvar yakar olurlar ve oraya sen yakışırsın, lütfen bu görevi, pardon ETEKET i üstlen derler, o BEN'de, mütevazilik gösterir ve o eteketi,  lütfen kabul eder değil mi ?

BULUNMAZ AKILLI BURSA KUMAŞI dır bu BEN ler !
BANDIRMA ve Belediyesi'nde ki bazı siyasileri AFİŞE edecem de, etmeden önce ; Bandırma Belediyesi'ne, meclis üyelerinin devamsızlık yapanlarının listesini, dilekçe ile istedim de...

Liste gelsin, bu BEN BEN diyerek hava basanları, afişe edeceğim arkadaş.

Öyle ya, Belediye veya Partiler bu BEN leri, afişe etmezler/edemezler asla ! 

Bu konu nerden aklına geldi derseniz...Bu akşam, ŞUBAT/2022 Bandırma Belediye Meclis toplantısını izledim de, 31 ÜYENİN (10) tanesi yoktu !

Geçtiğimiz günlerde de ;  SUSURLUK Belediyesi ve AKP den BALIKESİR B.Şehir Meclis üyesi, eski ANAP ta bir meclis üyesi de olan Ali arkadaşımın oğlu  İbrahim DÜRMÜŞ'ün meclis üyeliği, devamsızlıktan dolayı düşürülmüş yaaa, yerine de yedekten İYİ PARTİ li, yine Susurluk' lu arkadaşım, Mehmet ÇETİN geçmiş yaa...

Bu olaydan dolayı da, Balıkesir B.Şehir Meclisinde Millet İttifakı 45-44 üstünlük sağlamış ya... (gerçi bağımsız'da kalan) eski CHP li meclis üyeleri, yamuk yaparak hep AKP lehine parmak kaldırıyorlar da... Bağımsızlar (3) kişi). Bandırma Belediye Meclisinde neler oluyor konusunu, gündeme taşımak istedim, elmecbur! 
AFİŞE EDECEĞİM ELMECBUR ! Kimse, kusura bakmasın !
Bandırma Belediye Meclisinin, bulunmaz Bursa Kumaşları olarak ( çalışanları,gerçekten hasta yatakta olanları, geçerli mazareti olanları görevini yapanları tenzih ederim.), (16) CHP li meclis üyesi var. Bunlar üye olmadan önce, ROTARYEN idiler, LİONS idiler, İŞADAMI idiler, CEHAPE'Lİ idiler, paralarıda vardı  Allah için... AKP den (8) üye, MHP den (3) üye, İYİ PARTİ den (3) üye var. Bir de İYİ Partiden istifa edip bağımsız kalmış (1) üye var. Toplamda Başkan haricinde (31) meclis üyemiz var. 
İşbu (31) kişinin kartvizitlerinde bu eteket... vallahi yazıyor, billahi yazıyor ! BEN Belediye meclis üyesiyim diyorlar her ortamda ve her yerde.

Yarın genel ve yerel seçimler gelsin, bulunmaz Bursa Kumaşları olarak yine ortaya çıkacaklar, göreceksiniz !  İsimlerini tek tek yazdığımda da göreceksiniz ki;  pek çoğunu partili olmanıza rağmen, tanımıyorsunuz bile... Bazıları babasının, bazıları eşinin hatırına sülale gov tr adına o koltuklara taşınmışlar. Bir kere oturup, hasbıhal etmemişsiniz, bir kahve içmemişsiniz. Ama onlar sizin temsilciniz ve sizin adınıza, sizin oylarınız ile oraya gelmişler ve sizi temsil ederken, hiç evinize, dükkanıza, ofinize, kahvehanenize gelip sorunlarınız var mı dememişler ama sizin sorunlarınızı meclise taşımışlar “?” (genelde pekçoğunun (1) tane bile toplumsal sorunu, meclise taşıdığını gören-duyan olmamıştır da...) veya halkın sorunlarını güya ÇÖZMEK için bu eteketleri almışlar ve kartvizitlerine, bunu yazmışlar değil mi...?  

Meclis Toplantısına lütfedip gelirlerse bile, biliniz ki ;  PARMAK KALDIR-PARMAK İNDİR yapıyorlar ne yalan... Amenna ve sadakna !
Dilekçemin cevabı gelene kadar, siz muhatap isimleri ezberleyedurun ; CHP=  Adem YILMAZ, Metin OK, Yalçın CÖMERT, Adil Levent ÇOŞKUN, Onur ÇON, Ozan ONUR, Fatma SALI BACAKOĞLU, Merve POLAT, Cihan YILMAZ, Mesut ÖZDEMİR, Aydın YAĞAR, Sıtkı AĞAN, Hüseyin KOÇYİĞİT, Abdullah ERBAY, Nüvit ERTEN, Ümit DURUKAN, AKP= Hasan Fahri ATLI, Zeynep ÖZDEMİR, Yusuf Ziya ÇELİKOĞLU, Salih Soner KOÇOĞLU, Murat ATANSOY, MHP=  Harun ALGÜL, Erol ÇAKIR, Ender ÇAKIR, İYİ PARTİ = Aydilek GÖNENÇ, Eren ÜLKÜ, Müjdat GÜNDOĞDU, BAĞIMSIZ= Basri Ersan KIRBAŞ... 31 kişi... Birçoğu, bırakın seçmen milletini, seçildikleri partinin yolunu bilmez, partisinin siyasetini bilmez, Bandırma Belediyesinin yolunu bile unutmuşlardır, ama bulunmaz Bursa Kumaşı özellikleri, onların elbiseleridir.  
DEVAMSIZLIKLARI ve KARNELERİ ! 
Parmak kaldırıp-indirmenin dışında, halkın sorunları ile ilgilenenleri, devamsızlık yapmayanları, meclis gündemini bilerek meclise gelenleri tenzih ediyorum da, bazı meclis üyelerinin neye parmak kaldırıp, neye parmak indirdiklerini bilmeden, meclis gündemini bile okumadan, okuyup kendi aralarında tartışmadan, gündeme hakim olmadan bedenlerini oraya taşıyanları da, devamsızlar safında tutuyorum.  Devamsızlar safında, işbu 4 partinin İlçe Başkan ve yöneticilerini de dahil ediyorum. Öyle ya, meclis üyeleri var Bandırma Belediye Meclisinde, Balıkesir B.Ş Meclisinde ama ne aylık gündemleri bilirler, ne de meclisin toplantılarına gelirler. Partilerinde oturmak onları tatmin eder. Öyle ya, birileri kapınızı çalarak, önünü ilikleyerek yanınıza gelir ve size BAŞKANIM BAŞKANIM diye hitap eder. O zevk varken, toplumsal ve şehir sorunları kimin umurunda...!
Gelecek yazımda ; 31 MART 2019 - 04/02/2022 Meclislerinden firar etmiş, devamsızlıkları alışkanlık haline getirmiş, kartvizitlerine ünvan yazdırmış ama bu ünvanın hakkını vermeyen, bütün siyasileri deşifre edeceğim ve hepsine karne vereceğim. Sizi, bulunmaz BURSA KUMAŞI yapan nedir diye de burdan onlara soracağım bakalım. Takdiri sizin olacak !  

TTK 03/02/2022  /RAMAZAN NARİN /NOGAYTÜRK