Tolga Tosun Görücüye Çıktı

TOLGA TOSUN GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Bandırma, CHP+İYİ Parti Millet İttifakının Adayı olarak, CHP Parti Meclisinin belirlediği Aday Tolga TOSUN, Parti binalarının önünde ki Cumhuriyet Meydanında, partililerin ve Bandırmalıların, görüşüne çıktı ve tanıtıldı.

Meydanda, İYİ Partililerin pek fazla yer almadığı durum olsa da, yeterli kalabalık ve ilgi vardı. Her tarafta CHP bayrak ve flamaları ve pankartları vardı da, İYİ Parti'ye ait, bayrakları pek göremedim. Sanırım, kan uyuşmazlığı sorunu henüz çözülmemiş !

1980 Doğumlu genç bir aday Tolga TOSUN... Mesleği Avukatlık. Ama, ailenin TOSUN İNŞAAT işleriyle ilgileniyor ve siyasi tecrübesini, Belediye Meclis üyesi olarak kat etti.

CHP Milletvekili ( Balıkesir B.Ş. Belediye Başkan Adayı yapılıp, sonradan geri çekilen...) Ahmet AKIN ın da destek verdiği, anlaşılan ama daha çok CHP'nin eskilerinden Sedat PEKEL' in, Erol TARLI'nın, Kent Konseyi eski başkanı Levent COŞKUN'un yanında durduğu, İl Başkanları Serkan SARI ve Bandırma İyi Parti ilçe başkanının takdimi ile, halka sunuldu. ( Haaa hatırlatayım. Bandırma Kent KONSEYİ. Şu anda Danıştay kararı ile usülsüzlükten dolayı düşük. Yani yok hükmünde !. Kent KONSEYİ İŞİNİ NE YAPACAKSA CHP VE İYİ Partililer onu da çabukça  söyleyiversinler.!)

Tolga TOSUN, eşiyle birlikte sahneye çıktığı konuşmasında ; kendisini yetiştiren CHP li abilerine, eski CHP li siyasetçilere bol bol teşekkür etti. Ahde vefa borcunu ödedi. Ödedi diyorum çünkü; o eski isimlerin onun arkasında olmasını ama önünde durmamalarını ve gölge yapmamalarını Bandırma'nın hayırı için şahsen isterim.

Ve bu teşekkürlerle onlara olan borcun ödenmiş olsun, çünkü Bandırmalılara borçlusun ve eğer Başkan olursan da Bandırmalılara olan borçlarını hizmetler olarak ödeyeceksin...

Tolga TOSUN dan, gençliğine uygun, vizyoner bir ekip çalışmasına hemen geçmesi yolunda, çalışmalar bekliyoruz.

Tolga TOSUN konuşmasında ; CHP deki zihniyet ve kadro değişimine atıf yaparak, Türkiye siyasetinde de bir değişim yaşanmasına, yaşanması gerektiğine gönderme yaptı. Bandırma'daki işsizliğe işaret ederek, başkan olması halinde herkesin iş bulmasına kendisini mükellef ve sorumlu sayarak, iş konusunda herkese yardımcı olacağını belirtti. ( İŞSİZLERE İŞ konusunda söz vermesi, bence yerinde olmadı!.Bunca işsize istihdam vaadi?) ) Herkesin oylarına talip olduğunu, şahsında kültürel buluşma noktası oluştuğunu, seçilmesi halinde ortak akılla hareket edeceğini belirttiği konuşmasında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER e de, teşekkür etmeyi unutmadı.

Kendisine, başarılar diliyorum. Madem Millet İttifakının adayı, bu ittifakın ortak meclis üyeleri adaylarının da, artık 19 Şubatı beklemeden halka sunulması, çalışma ekibinin de halka tanıtılması gerekir. Siyaset ekip eylemidir. Ve ekibi, ve projeleri ile çalışma usül ve yöntemlerini de, artık gündeme getirmelidir. Seçimlere 2 aydan az zaman kaldığı, unutulmamalıdır.

Tolga TOSUN'un şansı için yarın ki, Dursun MİRZA açıklaması da önemlidir.

02.02.2019 NOGAYTÜRK