TÜRKİYE TERÖRE YENİK VE ÖNLEYEMİYOR NEDEN ?

TÜRKİYE TERÖRE YENİK VE ÖNLEYEMİYOR NEDEN ?

NOGAYTÜRK olarak ben iktidar ve yetkin olsam, yapacağım ilk iş, Anadolu'nun bütün dağlarında konuşlanmak olacaktır. Dağlarda konuşlanmayan devlet, intihar eden devlettir !  
Çünkü, en bilinen geleneksel stratejiyi (dağlara konuşlanmak) güvenlik olarak devlet uygulamıyor da, ondan dolayı yenik, ondan dolayı zayiat veriyor.  
TÜRK Milletinin, Ergenekondan çıkışından itibaren bütün yerleşik hayatında, hep dağ hakimiyeti, dağlara konuşlanması sayesinde bilinen 12.000 yılık varlığı, 57 devleti söz konusu olmuştur.   Tarihten yok olan milletlere ve devletlere bakınız... Hepsi ovalarda, düzlüklerde yaşamaktan dolayı yok olmuşlardır. Dağlarda yaşayan uluslar, hayatiyetini devam ettirmiştir.  
Basit bir misal verelim...ULUDAĞ...ERCİYES...Birinde Bursa, birinde Kayseri var değil mi ? İki dağın zirvesinde de ama devlet, ama askeriye, ama özel sektör kurum ve kuruluşları var değil mi. Peki, bu dağlara çıkan terörist veya eşkiya duydunuz mu siz ?  
Veya şamanizmde gördüğümüz, eski TÜRK MEZARLARINDA GÖRDÜĞÜMÜZ YÜKSEKLİKLERİN, NE ANLAMA GELDİĞİNİ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ HİÇ ? Ve Anadolunun DAĞLAR üzerine yakılmış yanık türkülerinin, neden söylendiğini ?   
Ama, devletleşemediğimiz vatansever insanları yerleştiremediğimiz CUDİ-GABAR-AĞRI gibi dağlarımızda, TOROSLAR da teröristler fink atıyor değil mi ?  
Birde tersinden düşünün. Bir ülkenin dağlarına hakimseniz, düzlüklerindeki asayişi de çok rahat düzenlersiniz ve suç oranınız minimize olur. Çünkü suç işleyen ovadakilerin tepesine, her zaman çökebilirsiniz değil mi ? Ve o suçlular da dağa senin peşinden gelemezler değil mi ?  
Peki bu stratejiyi şimdi kim uyguluyor ? PKK-PYD-PEJAK-IŞİD-DAEŞ..V.d FETÖ şehir eşkiyalığını seçti ama gördüğünüz gibi, çökertildi. Peki PKK neden çökertilemiyor onlarca yıldır ? Çünkü onların KANDİL Dağı var, Cudi dağı var, Gabar Dağı var o yüzden çökertilemiyorlar efendim.  
Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, işbu dağlarda konuşlanmayı istemiş ise de ; AKP Hükümeti çözüm sürecinde dağlardaki karakollarını dahi şehre indirdiği için, hükümet politikası ile dağları teröristlere teslim ettiği için, bugün PKK v.s terörünün önüne geçilemiyor. Çünkü KANDİL dağı yaşıyor, Cudi Dağı yaşıyor, GABAR yaşıyor...  
Ben, faraza iktidar olsam ; önce ülkemin bütün yüksekliklerine hakim olacak yerleşimi, tesis ederim. Devleti büyük göstermek için yüksek kürsü, yüksek sandalye yerine, devleti dağlara tesis ederim. Şehirde suç işleyen teröristi ,dün bombaladığı karakola değil, AĞRI Dağının tepesindeki devlet makamına getirir ve hesabını orda sorarım. DAĞLAR DAĞLAR Türküsünü... orda söyletirim...  
Devlet başa kuzgun leşe ! Atasözünün açılımı da budur. Devlet başta olmalıdır. Devlet en yüksekte olmalıdır. Devlet önce dağlarda olmalıdır. Bir ara, MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli de bu farkındalıkla, gerekirse ülkücüler olarak dağlara biz de çıkarız demişti de, arkasını getirmemişti...Dağlarına çıkamayan bir millet, her türlü belaya, razı olmuş millet demektir.  
DAĞLARA DAĞLARA HEYYYY ! Dağlara...!  Devlet başa kuzgun leşe ! Devlet dağlara, millet dağlara heyyy...!  

BANDIRMA - 18.12.2016 RAMAZAN NARİN - NOGAYTÜRK