CHP'nin AKP'ye Karşı Eksikliği

 

Bu gün SÖZCÜ Gazetesinde Saygı Öztürk'ün yazısının başlığı bu idi.Okudum ve Balıkesir adına üzüldüm.Salt Balıkesir mi,hayır özellikle de BANDIRMALI olarak Bandırma adına elbette.

Şöyle yazmış Saygı Öztürk:

Emekli Maliye Müfettişi Mahmut Esen Balıkesir'in EGE sahillerinde tatilini geçirirken boş durmamış.Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin usülsüzlüklerini bir RAPOR haline getirmiş.Raporun adı da ''BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNDEKİ USÜLSÜZLÜKLER '' iyi mi.Ve raporunun bir örneğini CHP Genel Merkezine ,bir örneğini de AKP iletişim merkezine gönderiyor.

BUNDAN SONRASI İLGİNÇ,

Sayın müfettiş Mahmut Esen Büyükşehir Belediyesindeki SU,KANALİZASYON,idarelerinin (BASKİ) SU satış tarifeleri başta olmak üzere ,bazı işlemlerini enine -boyuna inceliyor.

İnceleme sonucunda Su fiyatlarındaki KEYFİLİK,Hata/ noksanlık (usülsüzlük vs.Ve de mevzuata aykırı ''ATIK SU BEDELİ ve KATI ATIK BEDELİ '' alınmasını aynen  hani KÖY idarelerinde vardır ''SALMA SALINMASI''..ya da apartman yönetiminden anımsarsınız,yüklü bir masraf olunca tüm site sakinlerine giydirilen salma gibi benzeri yöntemlerle bu paraların TAHSİL EDİLDİĞİNİ saptıyor raporunda.

Ve raporunu 3 /EKİM / 2018 tarihinde CHP Genel Merkezi ve genel başkanlığa, 3/KASIM 2018 tarihinde de AKP Genel Merkezine yani AKP İletişim merkezine (AKİM ) gönderiyor.Ve AKİM den 3/ 11 / 2018 tarih ve 0116 sayı numarası ile iletisinin kaydedildiği,başvurunun ilgili makama iletilerek en kısa sürede BİLGİ verileceği ve AKİMİ tercih ettiği nedeniyle de Müfettişe teşekkür edildiği belirtiliyor.

BALIKESİR Valiliği de 12 KASIM 2018 tarihinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesine gönderdiği yazının bir örneğini de Emekli Müfettiş sayın Esen 'e göndererek '' KONUNUN İNCELENDİĞİNİ VE SORUŞTURMADAN RAPOR SAHİBİ  MÜFETTİŞin ,,VALİLİĞİN  VE BAKANLIK MÜŞAVİRLİĞİNE BİLGİ VERİLMESİ '' Büyükşehirden isteniyordu.

Oysaki AKP Genel Merkezine iletilen ve en çok ta BANDIRMA'yı ilgilendiren bu durumdan AKP Tüm olanakları kullanıyor .oysa ki CHP Genel Merkezine iletilen RAPORUN (chp @chp.örg.tr ) ye iletiminden..ellerine geçti mi?.ulaşıp ulaşmadığından henüz bir haber çıkmadığı belirtiliyordu..

Umuyoruz ki bu iletişim eksikliği sn.Genel Başkanın görev verdiği gn.bşk yardımcısının işi savsaklamasından kaynaklanmıştır.

 

31 / MART 2019 YEREL SEÇİMLERİ ve BANDIRMA:

 

Şimdi yukarıda anlatmaya çalıştığım Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin bu haksız,taraflı ve adaletsiz SU fiyatları uygulamasından olsun haksız olarak BASKİ Faturalarına konulan ÇÖP ve Katı atık bedeli rezaletinden en çok Bandırma rahatsızdır.Bir de Erdek.

Ürneğin BASKİNİN su faturalarından bir örnek verirsek.4.00 TL olan su kullanım ücreti faturaya tam 19.50 TL olarak yansıyor.Bunun 9.43 TL si BASKİYE..9.94 TL de İlçe yani Bandırma Belediyesine gidiyor..

Hakikaten ilçeye gidiyor mu bu meblağ?..Bandırma belediyesi biz bu parayı almıyoruz diyor.Oysa son günlerde yerel basın haberlerinden Bandırma Belediyesi Büyükşehiri bu alacaklarından ötürü İCRAYA verdi..haberleri de yayılıyor.

HALKÇI YÖNETİM demek halkını bu konularda doğru bilgilendirmek demektir değil mi? Ayrıca KENTİN sorunlarını 2014 ten beri bağlandığın Büyükşehire karşı savunmak ta demektir.

Ürneğin Kentini yönettiğin Bandırmanın sorunlarını;

1-Arıtma tesisi

2-Asbestli su boruları

3-Yıllarca BALPARK'a soyulan otopark meselesi

4-Bandırmaspora sahilde verilen OTOPARKIN eski kömür saha alanına taşınması.2 katlı en az..otopark ve insan parkı yapılması.sorunu

5-Livatya projesi,

6-Malta Pojesi..

Bunları hazırlayabildiniz mi.*Ya da örneğin en önemlisi olan ARITMA TESİS OLMAMASI  ve ASBESTLİ SU BORULARI ile BANDIRMALININ KANSERDEN KIRILDIĞINI BİLİYOR MUSUNUZ?.VE BÜYÜKŞEHİRİN BELEDİYE MECLİSİNDE BİZZAT ÖZEL ODALARDA SEÇTİĞİNİZ MECLİS ÜYELERİNİN BURADA BANDIRMANIN YASAL HAKLARI OLAN BU SORUNLARININ TARTIŞILMASINI SAĞLADINIZ MI? (Burada Selim Beyin hakkını yemeyelim.Tek o duyurdu sanıyorum).

BANDIRMA HALKI SİZDEN BUNU BEKLİYORDU ..YAPAMADINIZ BEYLER..YAPAMADINIZ.

 

ELBETTE Kİ.Her doğan insanın sağlıklı yaşamak.temiz havayı solumak.iyi eğitim görmek,kültür ve sanat etkinliklerine katılmak endoğal hakkıdır.İnsan hakları Evrensel bildirgesi ve Çocuk Hakları evrensel bildirgesinde bu haklar belirtilir.

Bunun için de Her insan,İnsanlık onuruna yaraşır.sağlıklı .TEMİZ Çevreli bir Kentte yaşamalıdır.Bu en doğal HAKTIR.

Bunun için de tabi ki.bu insanlık haklarını savunan bir Partinin adayını seçmek zorundayız.Bununla ilgili pek çok söylenecek nedenler vardır ama bu kadarla tercihimizi belirtelim.Çünkü biz Laik,özgür adaletli bir yönetim isteriz bu nedenlerle..

BUNUN İÇİN DE DİYORUZ Kİ..BANDIRMAMIZI BU SORUNLARINA VAKIF (BİLGİLİ).İNSANIMIZA OLUMLU YAKLAŞAN..KİNCİ OLMAYAN.HALKA EŞİT DAVRANAN,YANLI OLMAYAN.YANDAŞLARINI DEĞİL..HALKI GÖZETEN..ESNAFI.KAHVELERİ.GAZİNOLARI DOLAŞAN..HAL -HATIR SORAN,.EN ÖNEMLİSİ DE ...YERELDE BARİ ÜLKE ÇAPINDA KAYBETTİĞİMİZ....DEMOKRASİYİ KURABİLMEK İÇİN .İNSAN HAKLARINI YERİNE GETİREBİLMEK İÇİN..PARTİSİNDE DEMOKRATİK OLAN..JACOPENİST..ÇIKARCI..KENDİSİNİ DÜŞÜNEN DEĞİL...

***HALKÇI YEREL YÖNETİCİ İSTERİZ.****

BU NEDENLEDİR Kİ...

DEĞİŞİM ŞART DİYORUZ..

 

10 ARALIK.2018...Ali Gün.....Selam ve sevgilerimle.