Rotary ve Lions Kulüpler. Nedir?

Ali Gün

Rotary ve Lions Kulüpler . Nedir?

Biraderler yani MASONLAR arası diyaloğu ve dayanışmayı sağlamak, ticari,siyasal ve sosyal alanlarda etkinliği arttımak için 23 ŞUBAT 1905 te Amerika'da (ABD)  ROTARY Kulübü kuruldu.  LİONS Kulüp'te yine Amerika'da (ABD) Dallas Kentinde Masonlar tarafından kurulmuş.

ROTARY ne anlama geliyor? Kulüp kurucusu üyeler ilk olarak toplantılarını sırasıyla kendi evlerinde ve bürolarında yapmışlardır.Daha sonra Bu nedenle ''DÖNÜŞÜMLÜ '' anlamına gelen ROTARY adı verilmiş.
1922 yılına dek hızla şube sayısı artan kulüp adını ROTARY INTERNATİONAL olarak değiştirmiş ve uluslarası örgütlenmeye gitmiş.
ROTARY Kulüplerinin yapısı incelendiğinde ''Ulusal Eşitlik'' savunuculuğunun sözde kaldığı,kontrolün daima GÜÇLÜLERDE ! olduğu görülür.
(Toplumda ayrıcalıklı bir sınıf yaratmak gibi).

Ülkemiz Roteryanları ABD ve Avrupadaki abilerinin sözünden çıkmamışlar,onlara olabildiğince hoş görünmeye çalışmışlardır.Masonluk ıle de bir bağlantılarının olmadığını söyleseler bile genellikle Masonik Kulüplerle İŞ HAYATINDA olmak üzere EĞİTİM,ve BASIN alanlarında ortak üyelikleri mevcuttur.Bu nedenle de Mason Localarının bir alt basamağı örgütlenme aşamasındadırlar.
Toplumda farklı mesleklerden üyelerinin bulunması aralarında REKABETİ önlemek ve dayanışmayı arttırmak içindir.

ŞİMDİ BURAYA DİKKAT 1

Üyeler Siyaset,Eğitim,Ekonomi ve Sosyal alanlarda ETKİN ! (ne demekse) kişilerden oluşuyor..Dolayısıyle toplumu dolaylı yönden yönlendirmenin yolu ''kilit '' kişileri kontrol altına almaktır.Çünkü;bir Öğretmenin.alt sıradan bir memurun,bir işçinin,emeklinin,tarım emekçisi KÖYLÜNÜN MASONİK LOCAlarda olduğu gibi ROTARY ve LİONS Kulüpler'de asla yeri yoktur.
Dallas'ta kurulan LİONSun açılımı ise şöyle.;''Liberty İntelligence Our Nations Sofesty''
Yani Özgürlük ve anlayış birlikteliği ,milletimizin teminatı...demek ingilizcede.

HANGİ MİLLETİN KARDEŞ?
Elbette Amerikan milletinin tabi ki. Bir iddia da LİONS Harflerinin herbirinin KABBALA yani Yahudi tasavvufu kaynaklı olduğu şeklinde ve ''Yüksek SİYONİZM '' anlamları ifade ettiği bilinir.
Bu ifadeler Masonik locaların KABBALA ile bağlantılarının göz önünde bulunması durumunda hiçte mantık dışı olmadığı görükür.
SONUÇ;
Adı bile TÜRKÇE Olmayan,yani bizden olmayan,Amerikan ve Avrupa menşeyli,Emperyalizmin sömürdükleri Ülkelerde toplumları ETKİ ALTINA almak,kendi sömürü çarklarını bu gibi geri kalmiş toplumlarda etkili diye bildikleri kişilerle yönlendirmek.direnişleri kırmak.uyuşturmak,toplumların sömürüye karşı uyanışını engellemek amacında mı bunlar?.
DELİCE SORULAR...SORULAR..

Bandırma'da sürekli dağıtılan plaketlerle resim çektirenler neyin algısına hizmet ederler?
Türk toplumunda,siyasi partilerde,Kentlerin Yönetiminde,İşçi Sendikalarında,STK larda var mı bu tip Kişiler?

Oldukça  var.

TAVSİYEM;  ASLA BUNLARA  GEÇİT VERMEYİNİZ..

Ali Gün  Biyolog..Eğitimci.
BANDIRMA -17.Temmuz 2019.