Başkan Gerçekten Böyle Mi Dedi?

BAŞKAN GERÇEKTEN BÖYLE Mİ DEDİ?

“BASKİ’nin hizmet veremez duruma geldiğini, zam kararı alınmaz ise Burhaniye’de suların iki gün kesildiğini, aynı durumun Bandırma’da da yaşanabileceğini ve halkımızın susuz kalma ihtimalinin ciddi bir tehlike olduğunu gördüğünü ve yine Büyükşehir belediye ilçelerinde ortak su tarifesine geçilmesi kararının alınmasından dolayı grup kararı alan partisinin kararına uyarak onay verdiğini belirtmiştir.”

Bu konuşma metni bana veya size ait değil. Bu metindeki sözler, Tükder Bandırma Başkanı Tanrıkut’ un beyanatına göre, Sayın Belediye Başkanımız Tosun’a ait…

Sayın Başkan, bu konuşmaya benzer bir konuşmayı 29.07.2019 Pazartesi günü Cumhuriyet Meydanı’nda sakın yapma. Hem kendin üzülür hem de bizleri üzersin.

Sevgili kardeşim, Bandırma’nın suyu 650 bin nüfusa yetecek bir proje ile hayata geçirilmiştir. İkincisi, bizim su kaynağımız ve isale hattımızın diğer ilçelerle bağlantısı yoktur. Üçüncüsü, BASKİ’yi bu duruma bizim belediyeler mi getirdi? Dördüncüsü, tüm ilçelerde su fiyatlarının eşit olması ile ilgili kazanılmış yargı kararının BASKİ’yi iflasa sürüklemesi komik bir yalan değil de nedir? Beşincisi, Bandırma halkı uzun yıllar kendi suyunu kendi getirtendir. Bu su getirtmeden kaynaklanan borcu, yıllarca ödemek zorunda kalmıştır. Bunu bildiğin halde, kabul oyu verme mazeretinize inan kargalar bile güler! Altıncısı, madem BASKİ zor durumda, biz eskisi gibi kendi

suyumuzu kendimiz getirelim, su parasını da biz tahakkuk ettirelim.

Sevgili kardeşim, sakın ama sakın ola böyle bir konuşmaya tevessül etme. Pazartesi gününe daha epey bir süre var, bu süre içinde lütfen mantıklı ve inandırıcı gerekçeler bulmaya çalış.

Sakın bunları eleştiri olarak kabul etme. Ben, sadece sizi uyarmakla ağabeylik görevimi yerine getiriyorum. Böyle bir yolu izlememin tek nedeni de sizlerin “Beraber yöneteceğiz.” Demenize rağmen, böyle önemli bir meselede sadece Büyükşehir meclis üyelerimizle karar vermendendir.

Bu da böyle biline.

YAŞAR KIRBIYIK - 24-07-2019 - BANDIRMA