Bizle oynamayın bizim gidecek başka yerimiz yok

Artan terör olayları,kalleş pusular  üst üste gelen asker ve polislerin şehit haberleri nedeniyle istisnasız herkesin morali bozuk. Ülkemizde yaşanan sıkıntılı günler  birlik ve beraberlik olmamız gerektiğini   bir kez  daha gösteriyor. Ben bir Bandırma'lı emekçi olarak düşüncülerimi yazmak istiyorum.Soğukkanlı olmalıyız. Çünkü bu ülke çok kıymetli ve şükür ki buradayız.

Devletimiz PKK destekli kapitalist emperyal küresel şirketlerin paralı askerleri haçlı maşalarına karşı bir mücadele veriyor. Ve sadece gelen saldırılara karşı savunma poziyonunu inatla sürdürüyor. Bu sosyal paylaşımlarda kanıtlanmış net tablo.

Artık iç içe akraba olduğumuz kendi insanlarımızla boğazlaşmamızı istiyorlar. Bu asla olmayacak. Güzel ülkemiz  içten ve dıştan kuşatma altında! Herşeyin nedeni ekonomik. başka değil. Şiddetin dili aklın dilini örtmeden iyi bir mücadele vermemiz gerekiyor. Lanet terör örgütü PKK sosyal medyada etkili bir propaganda ile sözde bağımsızlık savaş'ı veriyor  ama galeyana gelmeyip amaçlarına ulaşmamaları lazım.

Devlet dünya bizi gözlerken soğukkanlılığını koruyor. Sivilleri  çocukları kendine kalkan yapmaktan gocunmayan emperyalist işbirlikçilerin tuzaklarına düşmemek için sabrediyor.

Güvenilir  kaynaklardan gelmeyen haberleri hemen inanmamız gerektiğini düşünüyorum.

*
Her Türk ailesinin bir ferdi, ya Çanakkale’de ya da kurtuluş savaşı'nda şehit düşmüştür.Babamın Babası Kurtuluş Savaşı Gazisi yani dedem. Çok gerçek hikayeler dinledim. Bu ülke kolay kurulmadı.
Farkındamısınız bilemem ama Türkiye yeniden gizli bir kurtuluş Savaş'ı veriyor Çanakkale'de Milli Mücadele  savaşı'nda bizi yok etmeyi başaramayanlar Oyunları'nı devam ettiriyorlar. Ettirecekler. Sorun değil etsinler iş bizde. Ülkemizde oynan oyunları İngiliz Başbakanı William Ewart Gladstone sözünden anlayabilirz :

 TARİH 5 Eylül 1876: "Türkler insan olmayan numunelerdir. Medeniyetimizin bekası için onları Asya steplerine geri sürmeli, Anadolu'da yok etmeliyiz." ...
Kurtuluş Savaş'ı Sürecinde  İngiliz Hükümeti'ni idare eden Lloyd George'nın dediğine bakalım :
 TARİH 23 Şubat 1921: İngiliz Başbakanı Lloyd George, "Türkler, bir insanlık kanseri, bu belayı ve potansiyel dert kaynağını Avrupa'dan def etmek gibi büyük bir fırsatı gerçekten kaçırmayalım" diyordu. Bu cümlelerin ne manaya geldiğini, o günlerden günümüze kadar meydan gelen olayların arka planında ne yattığını anlamak lazım.
Yazımı tarlasera dergisinde Ziraat  Mühendisi Kıvanç Alış'ın bir yazısından  Alıntı yapmak istiyorum: Son olarak Türkiye’nin nasıl bir tarım ülkesi olduğunu vurgulamak için bir anımı paylaşmak istiyorum. Bundan 7 yıl önce, İsrailli bir Agronomist  (Bilimsel Tarım Uzmanı) ile Nusaybin’de hakim bir tepeye tırmanmıştık. “360 derece dön ve gözünün alabildiği bir daire çiz. Harran demiyorum, Kızıltepe demiyorum, bana bu daireyi ver ve Avrupa’yı 100 yıl besleyeyim”.!!!


                                                                                                                    
Türkiye coğrafyası o kadar zengin ki . Bir iddia 300 Milyon kişiyi ithalatsız aç bırakmayacak kadar  potansiyelimiz var. İş üretmekte.Ne kadar önemli topraklarda yaşadığımızı anlayın. . Ülkemize ve topraklarımıza sahip çıkacağız.. Başka Türkiye yok. Herkesi misafir ederiz ama bizim gidecek bir başka yerimiz yok.

*

Bayraktar Bayraklı'nın  (Enfal süresi 46) Meali: "Allah'a ve Peygamber'ine itaat ediniz, birbirinizle çekişmeyiniz, sonra korkuya kapılıp dağılırsınız da sosyal gücünüz gider. Sabrediniz! Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir."