Bandırma Mehmet Doğan'ı Sevdi

Bence Bandırma Mehmet Doğan'ı sevdi
Evet.. Bandırma yavaş yavaş yerel seçim havasına girmeye başladı . Siyasi partiler aday adaylık başvurularını kabul ederken  medyada en çok hareketlilik CHP de yaşanıyor.Ardı ardına aday adayı başvuru haberlerini izliyoruz. Hepsinin benzer söylemleri var Bandırma için çalışacağız... Uzun yıllardır aynı resimler aynı söylemler ve..ortada maalesef koskoca bütçeler geldi geçti yedik içtik eğlendik .Oysa birazda Bandırmayı geleceğe taşıyacak projeler gerçekleşmiş olsaydı diye hayıflanıyor insan. Edremit bile bizi çoktan geldi geçti. Hayıflanıyor insan.
Ak Parti'de ise aday adayı  olarak sadece kadın kolları başkanı Oya Hanımefendiyi gördüm gazetelerde. Tebrik ediyorum kendisini medeni cesareti için . Umarım yolu açık olur.
Diğer adaylar olarak  ismi geçenler şu anda beklemede. Balıkesir'de temayül yoklaması yapıldı. Tüm ilçelerin yöneticilerinin katıldığı temayülde herkes beğendiği 3 ismi yazdı. Ak Parti'de bu temayüllerin adayların belirlenmesinde ne kadar etkisi olup olmadığını tam kriterlerin ne olduğunu tabi herkes gibi bende bilemiyorum  ama İlçe Başkanı Mehmet Doğan'ın ağırlığı hissediliyor adaylık konusunda bence rakibi yok. 
Neden yok kişisel gözlemlerimi sizlerle paylaşayım.

Ben işletmedeki  mesaim dışında  sokaklarda çarşıda pazarda dolaşmayı ve  uğradığım tanıdık esnaflarla muhabbet etmeyi alışkanlık yapan birisiyim.
Konuştuğum bir çok kimse taraflı tarafsız hangi parti sempatizanı olduklarından emin değilim ama eğer Mehmet Doğan'ın Ak Parti'den belediye başkanlığı adaylığı kesinleşirse  kendilerine oy vereceklerini söylüyorlar. Bu arada benim Mehmet Doğan'la hiç bir organik bağım yok onu peşin  arz edeyim,  sadece kişisel gözlemlerim olduğunu tekrar edeyim beklentimde yok Allaha Şükür.emeğimle çalışıyorum geçiniyorum.
Pek gözükmese de sesiz çoğunluğu  temsil eden Doğan kendini reklam etmeyi  göstermeyi sevmeyen bir kişi . Medyada çok da konuşmadığını biliyorsunuz ikide bir reklam olsun diye gereksiz   basmakalıp basın bültenleri falan yayınlamaz.Yaptığı işleri bile paylaşmaz. Oysa diğer siyasetçiler gibi sürekli toplantıdan toplantıya koşup durup ödül plaket peşinde olmak çok kolay işti. Hava attığını en hiç görmedim 

Örneğin  Bandırmanın girişinde yıllardır belediyemizin  yapamadığı  köprülü kavşak  viyadük, çevre yolu çalışmaları için çok uğraştı Bandırma'nın Balıkesir'den destek alması malüm nedenlerden dolayı çok zor. Ama çalışan başarıyor.
Yenilenen Diş Hastanesi'ne uğradınız mı? Böyle modern bir diş sağlığı merkezini Bandırmalılara kazandırdığı için kısıtlı gelirleriyle özel diş kliniklerine gidemeyen binlerce halkımız adına şükran duydum. 
Bandırma Devlet hastanesi ek yerleri yapılması için uğraşlar verdi başardı. Çok kısıtlı sayıda olan yoğun bakım üniteleri sayısı arttırıldı Tıp Fakültesi hayata geçirildi. Düşünün Bandırmalılar on yıllar sonra yeniden denizinde yüzme şansı bulacak arıtma tesisi bitiyor. Bu çok önemli projede büyük katkısı oldu ama hiç reklamını gördünüz mü? Çok ilginç bir adam bu.

Cumartesi  pazarına alışverişe gittim merak ettim  bir yoklama yapayım dedim, seçmece domatesleri torbaya doldururken  sordum pazarcı amcama başkan adayı kim olsun diye  Çoğu kişi Mehmet Doğan ismini verdi inanırmısınız? Bi tezgahta orta yaşlı teyze beni duydu o da destekledi. Meğersem engelli kardeşlerimle ne çok ilgileniyormuş anlattı teyze.
Ne kadar engelli ziyaretine gidiyormuş 

Pazarcı Rıza  amcamı da gördüm çorapçı siyasetten konu açıldı 
Belediye seçiminde kime oy vercen dedim. Bu ne acele der gibi yüzüme baktı ve.. 
Bizim Mehmet bizim Mehmet kuyumcu Mehmet dedi Pandemi de 1 ay yattım  devlet hastanesinde , ne koşturup durdu ya..olur olmaz hastaneye getirilenler vatandaşların mağdur olmaması için  gecesini gündüze kattı bizimde ziyaretimize  geldi seviyorum bu çocuğu  tam bir insan evladı ! Ah be evladım..diğer siyasetçileri de görüyoruz yolda selam  vermiyorlar, gözleri yerlere bakıyor Mehmet Doğan Partili partisiz ayrım yapmadan, o benden değil demeden, yani gönülleri kazanıyor çocuk.
Seçime daha çok var. Aralık Ocak Şubat Mart..Bandırma Ak Partide  rüzgar ciddi bir şekilde Mehmet Doğan'dan yana esiyor .
Ne yalan söyleyeyim Bandırma bu genç kardeşimizi bayağı sevdi bence Mehmet Doğan, Bandırma’da  CHP adaylarının en korktuğu rakibi olacaktır. 

01-12-2023/BERKAN KOZAN