Gökyüzüne dokunmayın, kirletmeyin  !

Uluslararası Kuşcenneti Festival Günlerimizi hep birlikte yaşayacağız.
Programa baktım çevre hassasiyetlerinin dile getirileceği etkinlikler var.
Ama bu etkinlikler laf olsun diye günübirlik duyarlılıkla  gelip geçecek mi?
Etkin bir çevrecilik anlayışına ne zaman geçeceğiz?
Çevre denince sadece doğa,deniz sokağımız caddemiz aklımıza gelmesin. Gökyüzümüz ne olacak ?.

Bu yazıyı yazarken Toki'deki evimde balkonumdayım. Bakıyorum görsel çevremde hiç bir kirlilik yok.  Pırıl pırıl bir gökyüzü . O engin mavi gökyüzüne baktığımda beni içine alarak sakinleştirerek dinginleştirerek başka bir boyuta girdiğimi hissediyorum.Kibirden, ikiyüzlülükten, insanların ördüğü duvarlardan arınmış ruhumun  özüne dönme  gayretinde bir kısa anlık  kaçış oluyor gök yüzünün maviliğine bakışım. 
Zorlu çalışma şartlarından ve kısa  dinlenme saatlerinden sonra   vakit bulabildiğim kısa zaman aralıklarından biri bu.
Ve ne yazık ki bugünkü gibi çok fazla gökyüzünü temiz görme şansımız olmuyor. Çünkü Gökyüzümüzü de çaldılar.

Çünkü yüksek karlar için HİÇ BİR DEĞERE acımıyoruz. Güzelim gökyüzümüzü de  hunharca kirletmeyen devam ediyoruz.  Mavi Deniz'imiz gitti,YEŞİL CAN ÇEKİŞİYOR , bir gökyüzümüz kaldı onu da etrafımızı saran  kirli bacalı sanayiyle karartıyoruz.

Sayın çevre derneklerimiz siyasetin kirli çıkınından çıkın . Lütfen. Bu hainliği yapmayın. Bandırma'mıza yakışan çevre katliamına sebep olan  sanayileri temiz enerjiyle doğa dostu enerjilerle barıştırana kadar mücadele edin. Edelim gönüllüyüm. Çağrı yapın hep birlikte  için uğraş verelim 

Yeşillik fukarası Bandırma'yı yeşillendirmek ve ağaçlandırmak için millet işte görsün diye değil gerçekten samimi özverili çaba gösterelim. 

Daha iyi bir Bandırma için . 

BERKAN KOZAN-BANDIRMA