Salyangoz'lar Ağır Sevişir

Salyangoz kabuğundan hep etkilenmişimdir..

Mükemmel tasarımın Altın Oran la alakalı olduğu kesin de !. Bu Altın Oran denilen Evrenin Şifresi  muammasının ne olduğu  hala çözülemedi.

Salyongoz,Çok sempatiktir. Gözleri güzeldir.

Bu kadar sadelik. Bu kadar sanatsal bir dışavurum. Ve bildiğiniz gibi  doğanın uçsuz bucaksız gibi görünen kainat içinde küçücük bir nokta bile olmayan Dünya adı verilen seyyarede ki milyonlarca çeşit  farklı canlısından biri. Salyangoz dan söz ediyorum. 
Salyangoz  sadece Salyangoz değildir.. İz bırakır mesela. Bazılarımıza giderken arkasında bıraktığı iz  iğrenç de gelebilir muhtemelen  ..Geçtiği yerden iz bırakması ne güzel mesajdır. 

Sanirim dişisiyle çiftleşen değil düpedüz sevisen tek hayvan evet  sevişiyorlar ..

Ve iz bırakıyorlar. Aklıma o  şarkı geliyor.Bir  Manga Şarkısı. İz Bırakanlar Unutulmaz.

İnsan olarak baktığımızda  hayatımızda birbirinden farklı dönemler gelip geçiyor . Peki siz  İZ BIRAKABİLDİNİZ Mİ ?

Ben olamadım,olmak istiyorum.

Bir Salyangoz kadar da olamadınız mı? 

Olamadım ne yapayım.
Nasıl bir yaşamdan sorumlu olduğunuzu biliyormusunuz?

Ben bilmiyorum henüz. Ama ilgileniyorum bu konuyla..

Bu modern !!! çağın  koşuşturmacasında yaşamak gerçekten hak ettiğimiz ya da aslında yaşanılası değer bir yaşam mıdır. Verimli mi  geçen yıllarınız? 
Çoğu insan,  koşturmaktan zamanın olmamasından,zamanının yetmemesinden şikayetçi akıp giden zamana karşı verilen savaş yorulan beyinler ve bedenler..

Ben Bandırma Eti Maden de bir taşaron  emekçisi olarak baktığımda  aslında hızlı ve yoğun tempoya rağmen ev iş iş ev  bu koşuşturma içerisinde karmakarışık ruhsal dünyam ile barışık yaşamak isterdim.

Ama barışamıyorum. Edindiğim bilgilerle yeterli yol alamıyoruum. Eksiklik var. Boşluk var. ..

Fabrika çıkış kapısına doğru ilerliyorum sağda solda yeşil solda çimenler. Ve yaradanın güzel yaratığı orda ilerliyor bir yere doğru. O aciz  haline bakıyorum.  Ne kadar güçsüz ve savunmasız. Hemen her canlı da var olan savunma mekanizmalarından hiç birisi yok bu canlı da hiçbiri yok? İçselleştiriyorum. Tehditleri boşa çıkaracak  hiç bir şeyim yok.

Baskıyı zülmü sömürüyü  tehdidi savuşturacak hiç bir savunma silahım  yok . İçselleştiriyorum.

Ama bu sistem var ya bu sistem. Paradigmalarım. Saplantılarım. Doğru sandığım yanlışlar. Biliyorum hissediyorum ama değiştirmek için değişmek için hiç bir kaygım yok.

Çünkü sistem diyor ki..Sadece sana verilene ikna ol. Daha fazlasını asla isteme, daha farklı düşünme, ben ne öğrettiysem sadece o şarkıyı söyle!
Aklımca direniyorum.

Dünya üzerindeki en ağır hareket edebilen canlı. İşte salyangoz bir misal veriyor.. Yavaşla!!! AMA İZ BIRAK !

BERKAN KOZAN -BANDIRMA