Bandırma'nın Hanımefendi Vekili

Bandırma siyasetine adeta gökten düştü. Ve Bandırmanın politik geçmişine baktığımızda farklı bir portreyi izledik izliyoruz. 
Hani az laf çok iş. Kendisiyle hiç karşılaşma şansım olmadı Subjektif düşüncelerimi iletiyorum.
Maksadım propaganda falan değil. Sadece izlediğim kadarıyla sessiz mütevazi duruşunu hiç bozmadı. O gergin ilçe kongrelerinde ortamı germek isteyenlere karşı müthiş bir duruş gösterdi..Çirkin bir uslüp hiç duymadık. 
Bandırma'nın dar gelirli hani varoş dediğimiz bir mahallesinde bir işçi çocuğu olarak doğup kendi doğru bildiği mecrasında mücadele verdi. Başardı güven verdi ve Bandırma Milletvekili olarak karşımıza çıktı.
Ona güvenenlerin yüzünü kara çıkarmadı.
Siz hiç onunla ilgili bir haksız edinim bir çıkar hikayesi duydunuz mu?
Hani çamur at izi kalsın bile yanına yaklaşamıyor. Gece vardıyasında çalıştığım zamanlarda uykumdan feragat ettim.
Meclis tv de onu TBMM Başkan vekili olarak izleme şansım oldu.
Doğrusu gurur duydum.
Evet Bandırma mensubu olduğu partinin yaşam modeliyle barışık değil. Olsaydı adeta kahraman olurdu. Ama özel yaşam herkesin kendi seçimidir dolayısıyla yaptıklarının muhtemelen onda biri hizmetleri halkımıza yansıtılabilseydi. Muhtemelen daha farklı olurdu. Şimdi diyeceksiniz ki Sema Hanım sadece Bandırma'nın değil bütün Balıkesir'in milletvekili. Hayır efendim ben öyle bakmıyorum bu konuda tevazu etmem bizim gazeteden takip ediyorum Sayın Ali Aydınoğlu kendi bölgesinin sorunlarını çözüyor Bandırma da görmedim.

Ama izlediğim kadarıyla hemen her yerde ; kendisini hiç bir zaman ön plana çıkarmadı. Tam bir hanımefendi  AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, 
Ağız ve Diş hastanesi için verdiği mesai uğraşıdan haberiniz var mı ? Yoktur.. Mevcut haliyle bile eski köhne SSK hizmet anlayışından sıcak güleryüzlü ve olağanüstü verimle çalışan bir -özel- hastanemiz var şimdi.
Özel muayenelerinde fahiş fiyatlarla hizmet veren sevgili diş doktorlarımızın dışında vallahi herkes memnun  
Yıllardır tamamlanamayan Bandırma Kültür merkezi?
Müteahhitle kangren olmuş sorunlar çözüldü ve proje kısa sürede gerçekleşecek. Çok önemli çünkü gerçekten Bandırma sanat ve kültürel alanda çok farklı bir yer. Hizmet istiyor etkinlik istiyor. Olmazsa mutsuz olur . Nitekim Bandırma'da bir dönem yerel iktidar olarak özellikle alt yapıda büyük hizmetler verilen dönemde ıskalanan göz ardı edilen işte buydu.ki yapılan onca şey bir işe yaramadı.
Bandırma halkı yaşamını kısıtlanmasına asla sıcak bakmıyor. Mehteride sever ama sadece mehterle de beş yııl geçmezdi.
Bakıyorum Bandırma'mıza Spor Salonunu kazandırmak için çalışmaları ve diğer sosyal projeler yer alıyor basında. 
Aslında neden hala gerçekleşmediğine dair dedikodular var ama bunları yazmak istemem.
Hani bir espri vardı içimizdeki Fransızlar mı ne?
Pertevniyal hastanesi de modern mükemmel bir hizmet veren kurum haline getirilebilir.
Peki Balıkesir diğer  Milletvekillerine bakalım. Şimdi zaman zaman mesai arkadaşlarımla çokça konuşuyoruz. 
Genel algı şu :
"Ne yapıyorlar? Şovdan başka bir cacık yok. Sorunları dinliyor gibi duruyorlar foto falan tamam  , kimi kafasına kasket takar köylülerle poz verir sosyal medyada oraya buraya gittik toplantıya katıldık  şovmenlik..Mecliste sürekli yanıtı belirsiz sorular sorular soru önergelerinden vatandaşın kazancı ne?. 
Diyorlar.
Açıkçası katılmıyorum katılmadım da bu görüşlere. 
Elbette diğer milletvekillerimiz muhalefet sıralarında icraatın içinde değil dolayısıyla emir verip bir sorunu halletme şansları yok sadece sorunlara soru sormaları da normal. Ama halkımız bunu tam anlayabilmiş değil. Daha canlı bir resim istiyor.
Hele işçinin emekçinin yanında olsuğunu beyan eden vekillerimizi bir fabrikaya gidip dertlerini dinlediğini görmedim .
Sema Kırcının daha önce bir  gazeteye verdiği  röportajda “Bandırma kabuğunu kırmalı” haberi aklıma geldi ve bu haber ile 2 sene önce bir yazyazmıştım  http://www.gercekbandirma.com/sema-kircinin-roportajini-okuyunca-bende-y...
Sonuçta sessiz sedasız sadece hizmet vermeye devam ediyor. Eşini dostunu akrabalarını oraya müdür buraya danışman yaptırdığını duymadık. Büyük Bandırma kabuğunu kırarsa Sema Kırcı modeli sayesinde kırar.Özellikle Merinos çiftliğinden aktarılacak alanda Bandırma büyük bir şehir hastanesi projesi beklentimiz devam ediyor. Bütçemizi yutan bu kritik  savaş ortamında bunu dillendirmek zorundayız çünkü durumu bizler yakından görüyoruz. Yetmiyor.
Anlamak için yaşar belki de insan.Sorgular; hayatın bir anlamı olmalı ve onu bulmak için uğraşır 
Sema Kırcı, anlamış gibi duruyor insanlara hizmet yaşadığı memlekete iz bırakmak ve  hakkın rızasını kazanmak.

Ne demiş Yüce Rabbim: Öyleyse,bir işi bitirince diğerine koyul( İnşirah 7)

***
Yaşam denilen meçhul yol çok gizemli süreçler sunar.  

BERKAN KOZAN -BANDIRMA 27-01-2018