Bandırma İl Olmak İstiyorsa Öztaylan..

Bandırma il olmak istiyor. 

Evet Bandırma il olmak istiyor … 
Basmakalıplaşmış bir cümleyle başlamak zorundayım.
Bu geçiştirilecek bir konu değil ve şimdi..
Çünkü herkesin malumudur ki.. Bandırma bu sistemde de - Büyükşehir- hak ettiği hizmeti alamıyor. Eskiden de alamıyordu herkesin bildiği konu.. O yüzden acaba diyorum. Olur mu?
Seçime 40 gün süre kaldı. Bandırma artık yol ayrımında. 2 güçlü aday Dursun Mirza ve Cemal Öztaylan arasında geçecek ve bu seçim Bandırma’nın 5 yıllık sürede kaderini şekillendirecek 
Daha önce ki yazılarımda mevcut iktidar hangi partidense Bandırma’nın belediye başkanlığı için iktidar partisine oy vermesi daha mantıklı olur diye yazılar yazmıştım.

Sadece ben değil çevremde ki herkes böyle düşünüyor. 
Şunu belirteyim hiç bir partiye üye de değilim ..
 Bandırma'da yaşamını emeğiyle kazanan bir emekçi  olarak sadece Bandırmanın kazanmasını istiyorum .Kimin ne siyaset derdi var  sorunu var kimin ajandası var beni ilgilendirmiyor. Sanırım çok fazla insan benimle aynı fikirde. Bezdi insanlar.
Gönlüm Mehmet Doğan'dan yanaydı işin doğrusu ama aday Cemal Öztaylan olunca da hayırlısı olsun dedim. Merak ettim. Bir kaç akşam kahve gezilerine eşlik ettim dinledim.  
Öztaylan anlatıyor “ Belediye başkanlığı yaptıktan sonra 2 dönem daha milletvekili oldum ; tam rahat edeceğimiz huzurlu olacağını inandığımız bu şartlarda, bu ortamlarda Bursa da ev alıp yerleşip yaşamı idame etmek isterken bir gece Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından arandım! 
‘Ey Öztaylan seni Bandırma ya , kaybolan ve kaybedilen 15 yılı telafi ederek ve 5 yıl içinde 20 yıllık hizmet yapmak üzere seni Bandırma Belediye Başkanı  olmanı istedik ve memur kıldık" dedi.  

Benim oğlum milletvekili beni mazur görün ben artık  Allah’a şükürler olsun ilaç bile içmeyen ihtiyar bir delikanlı olarak bana müsaade edin bu görevi üstlenmeyeyim dediğimde "sana emrediyorum bu görevi" denilerek bu görevi kucağında bulan zorla kabul edilen , görev yapılan bir adamım’
Dedi konuşmasında.

Başlangıç -kendi deyimiyle- gönülsüz olsa da maşallah gençlere taş çıkartan enerji var gördüm. Bu kadar kısa sürede bunca programın ziyaretin görüşmelerin altından kalkmak gençlere bile kolay değil. Ama tecrübenin eserini hissediyorsunuz. Kısaca yapacağım diyor kaybedilen 15 yılı 5 yıla sığdırmasam adam değilim diyor.   
Gelelim düşünceme . Bu seçimde kanımca kazanmanın anahtarı en büyük etken Bandırma’nın il olması vaadi seçimi götürür bunu da Sayın Cemal Öztaylan yapar bunu Bandırmalı vatandaşlara uygun bir üslupla anlatırsa seçimi kazanacağını düşünüyorum 
 Yüce Rabbimiz ayetinde : Kullarıma de ki: En güzel olan neyse onu söylesinler. Çünkü şeytan, aralarına yamukluk sokar. Şeytan, insan için apaçık bir düşmandır.
(İsrâ Suresi 53. Ayet)
Bandırma'nın kazanması
Sağlıklı kent olması için yapılması gerekenler var. Bunların seçmenlere iyi anlatılması gerekiyor. 
Cemal Öztaylan Belediye Başkanı seçilirse; 
Babası Belediye Başkanı, oğlu milletvekili olarak Türkiye’de tek örnek olacak.  Bu bana göre ilginç bir şans ve aslında güzel olacak bakmayın kıskanç çekemeyen yüreklerin laflarına neden olmasın. Çünkü Ali öztaylan Ankara’dan Bandırma için  yatırımlarla ilgili her türlü konum ve koşulu hazırlayarak Hükümet tarafından Bandırmaya bu hizmetleri yap diye  Cemal Öztaylan'a hazırlanan  bu programlar verilecek ve Cemal Öztaylan da yapacak.  Bundan Bandırma ve Bandırmalılar için iyi bir fırsat  görüyorum ve Bandırma’nın gelişmesi imarı için güzel bir şey. 
Bandırma hizmet ancak ve ancak  böyle gelir 
Bandırmaya Türkiye’nin ilk ilçe üniversitesini kuran Cemal Öztaylan . Hastane keza. Adam yapıyor yaptırıyor .Ve bugün baktığımızda üniversite Bandırma ekonomisine katkısı yadsınamaz 
Onun için Bandırmayı il yapacak adam Cemal Öztaylan dır. Bandırmalılar bu fırsatı kaçırmamalı. Bandırma daha iyi bir geleceği taşınması için kısır döngü kabuğunu kırmalı  ve çıtayı yükseltmelidir.

18-02-2024- BERKAN KOZAN - BANDIRMA