"Öykü" BANDIRCİTYSPOR'da erguvanlar, menekşeler,güller, dikenler

 

Bandircityspor 'da erguvanlar, menekşeler,güller, dikenler.."Öykü"

 

Şampiyon birahanesinde Mapavrili Selim ile ikinci biraları söyledim.

Hızlı içiyordu. Kafası yine bozuktu. Başladı anlatmaya. 

- Ya dört beş senedir Demir Yeşilçomlu'yu alalım diye yırtanlar var anlamış değilim bu arkadaşı bize kakmaya çalışan çakala aferin diyorum becerdi.
- Neye afferin.
-Ya her sene şampiyon olmayalım diye uğraşan nifak grubun bakıyorum yine iş başında. Bandırspor'u onlardan başka kimse Şampıyon yapamazmış gibi.
- Hiç işi bırakmadılar ki abi..
- Doğru söylüyorsun adam güya bıraktı gitti  ama vazgeçmiyor kardeşim sanki çocuk biberonunu  elinden aldılar. 
 Temiz görsem şüphelenirim önlüğüyle  sakallı eski güreşçi şimdi garson kardeşim Kel Aliço  geldi boş bardaklara baktı.
- Doldur Arjantinleri aga dedi Mapavrili Sinsi  Selim. Doldur doldur da adisyon bana patlayacak umurunda mı dedim içimden. Aliço bizi kesiyormuş demek ki mevzuya girdi.
- Ya işler yolunda gidiyor adam eksiği filan yok illa ki ortalığı karıştırıp çocukların moral motivasyonunu bozmak için kim kurcalıyor bu işleri. Pişmiş aşa su katmak daha ne yapılır bundan başka. Tamam Karaçam iyidir kötüdür şudur budur  değil mesele.. mesele mis gibi giden düzene  nifak sokup futbol emekçisi kardeşlerimin de kafasını bulandırmak.

Ulan Aliço'ya bak ! Fotomaç'a köşe yaz be kardeşim, ne döktürdü! Devam etti Aliço :

- Bak sana bir hikaye anlatayım çetele tutuyorlar sene 2013 Bandırmaspor şampiyonluğa gidiyor her şey yolunda derken şimdi ortalığı kasıp kavuran mükemmel goller atan var ya hani son maçta döktürdü ama penaltıyı da 

kaçıran Şahin kardeşim varya o da takım kadrosunda idi ama ne yaptılar biliyormusunuz  bu Zeytinci ve Erguvan  tayfası Keçiörene kiralık verdi yahu..
- Evet bizi de şampiyonluktan ettilerdi.. gol makinesi diye aldığı Ergen Görmezoğlu bi balon çıktı, hiç soröa böyle balon yoktur patlamaz.
- Bize de şimdi bu Emre Karacamı dayatan menecer bozuntusu daha önce,Bandırmaspor'umuzun Sakaryasapor ile oynadığımız Play Of finalinden sonra,kalecimizi, kreatif oyuncumuz Rıza ve 

Mustafa Şenşen'in de aklına çelip kulüpten koparmış  ayartıp  Balıklıirspor'a götüren arkadaştır,ne tesedüftür ki,bu futbolcu emekçisi simsarını Balıkesirspor kulübü başkanı da uyanmış görevden almıştır,nıçin 

alındığını fazla irdelememıze gerek yok sanırım. Spor camiasında herkes biliyorda bizim başkan Turhan bu ucu zokaya nasıl geliyor.

- Geli abi n'apsın gece gündüz feleği şaştı hem para bul ver koştur hem milletin kaprislerini çek kolay değil o da pişecek yavaş yavaş bu dünya başka dünya.

-  Haklısın ya Aziz başkan tüm transferleri kendi yapıyor kimsede tıs yok bizim başkanda bir kerecik yaptı diye başına zebani kesidile ayıptır ya
Birahane sahibi  İsmet nar gibi kızarmış patatesleri masaya koyarken muhabbetimizi duydu. Patatesi sevmem ama kıyak yapıyor aklınca kurnaz . Muhabbete girecek. Gaco ismet eski kulağı kesiklerdendir. mevzuya  tepetaklak  girdi.
- Takım Antalya'da kamptayken ne teşadüf bu  futbolcu simsarı Erguvancı kardeşimizin yine oralarda dolaştığını duymuştuk demek ki işin içinde iş varmış alışmış kudurmuştan beterdir.dedi.

- Ya İsmet kardeş seninde bilmediğin yok nerden biliyon.
- Bizim  kulağımız delik değil, delik deşik Mulçe Karga kardeş.

-Belli dedim patateslerden . az pişmiş yüzüne manalı baktım.  İsmet voltaladı.
- Erguvancı Zeytinci' nin yakın arkadaşı olduğu bilmeyen yok..dedim. Takım İstanbul'da mükemmel iş çıkarmış formayı hakedenler giyiyor.Türkiye dilini ısırdı .. fark yemekten şansla yırttıkları maçtan sonra Abdullah Avcı hoca bile itiraf etti, bu takım 1.lige bile fazla demişken daha hala neyin peşindeler. insanın aklına başka şeyler nasıl gelmesin. Allah muhafaza. Bu yönetim başarılı olmasın çuvallasın diye hala umitle bekleyen gece dualarına çıkanlar mı var.

- Araba devrildikten sonra yol tarif eden çok olur.Zeytincinin içerde kendisi ile bilgi alışverişi yapan sadıç'ı var,yoksa daha hiçbir yöneticinin dahi bilmediği Cengaver kardeşimizin taransferini önce o biliyor?demek ki harbiden efbiay halt yemiş...

Ben içerde ki posta güvercinini iyi tanıyorum.. 

Aksak Karga 

"NOT: Bu öykü hayali  Patagonya'nın hayali Bandircity kasabasında geçmektedir öyküde yer alan olayların kişilerin gerçek hayatla hiç bir ilgisi ve ilişkisi yoktur  tamamen uydurmadır"