Tamam yapalım yapmasına da..

Seçim mi ? Geçim mi?
“öykü”

Bayramda köye gidip eş,dost ve akrabalarla bayramlaşıp arkadaşlarım ile sohbet edip dere kenarında oturup temiz hava almak çok keyifli oluyor.
+++
Köye yaklaşınca içim kıpır kıpır oldu.
Tarlalar yem yeşil, bademler çiçek açmış, kuşlar cıvıl cıvıl ötüyordu.
Evdekilerde bayramlaştıktan sonra köy kahvesine gidip milletin efendisi köylü arkadaşlarla tek tek bayramlaştım.
++++
Arkadaşlarım ile masaya oturup tavşan kanı çaylarımızı yudumlarken, yan masada yaklaşan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi konuşuluyordu. 
İster istemez  "misafirisi" olduk. 
Konuşulan Bandırmalı Parti başkanı Mehmet Doğan kardeşim.
Köylü kardeşim başladı anlatmaya “O Bandırma ve civar köylerde partili ve partisiz herkesin gönlünde taht kurmuş, hastaneden, okula, iş ve aş bulmada herkesin sorunlarının çözülmesinde karşılık beklemeden yardımcı oluyor. Çalışkan ve esnaf biri halkın dilinden iyi anlayan biri.
Herkesin beklentisi bu seçimde seçilebileceği yerden listeye girmek, çünkü bunu da  hak ediyor, buraya tırnakları ile gelip, kimsenin sırtına basmadan layıkıyla alın teri ile ilçe başkanlığı koltuğana  oturdu.
+++
Milletvekilliğinde babalar anneler gitti, yerine çocuklar geldi.
Artık ülkemizde seçimlerdeki adaylarda 1 inci kuşak bitti, şimdi 2 ve 3 kuşak gençleri vekil yapmaya başladık.
+++++
Gelelim zurnanın zırt dediği yere,şimdi biz bu yeni seçilecek henüz bıyıkları bile terlemeyen vekillere ölene kadar 73 379 tl emekli maaşı mı ödeyeceğiz?
Tamam yapalım yapmasına da ;daha önce parti binasının yolunu dahi bilmeyen ve parti üyelerini hiç tanımayan sadece saray’larda (Marmara adasında)oturuyor diye listede yer alanlar var.
İsmi üstünde VEKİL yani ASIL olan HALK.
Biz zorla benim dediklerimi seçeceksin diye dayatıyorlar, aslında halk, hak eden bireysel ve toplumsal ilişkileri iyi kendinden birini  TBMM de görmek istiyor, kendi sorun ve taleplerini Mecliste gündeme getiren vekilini görmek istiyor.
Kısacası iyi ve kötü günde halkı ile beraber olan samimi, dürüst, çalışkan vekilini mecliste görmek istiyor,
Benim görerek yaşayarak şahit olduğum kimisine hastanede ameliyat için, kimisine iş, kimisine sosyal yardım, kimisine okul kısacası çaresizlerin çaresi olmuş biri “derken kararlı ve kendinden emin tavırlar sergileyen Mehmet Doğan kardeşimizi Milletvekili adayı olarak listede göremedik inşallah Belediye Başkanı adayı olarak görürüz” dedi..
02-05-2023/Aksak/Karga--Muharrem ŞEN