Yahu Siz Bizi Gerçekten Salak Mı Sanıyorsunuz?

YAHU SİZ BİZİ (65 yaş ve üstünü) GERÇEKTEN SALAK MI SANIYORSUNUZ ?..!!

“ÖYKÜ”

Ölümlerin ve pozitif vakaların hangi ilde olduğunu bile söylemeyen siz, “Kaybettiklerimizin hepsi yaşlı,” demekle, toplumda, “oh neyse ki yaşlıymış, zaten ölecekti,” algısını yarattınız mı, yaratmadınız mı?

Durmadan sokaklarda ki geri zekalılara mikrofon uzatıp dışarıda dolaşanlar sadece aptal yaşlılar kızgınlığını körüklediniz mi, körüklemediniz mi?

,Sadece 65 yaş üstünü eve kapatıp, bizlerin virüs gibi görülmesine çanak tuttunuz mu, tutmadınız mı?

Biz 65 yaş üstü insanları hani çok sevdiğiniz nineleriniz dedelerinizi o VİRÜS'ten daha tehlikleri çok daha gereksiz mahlük olarak görmediniz mi..

**

Ama sahillerde bisikletle gezenler, sabah sporu yapanlar, asker uğurlayanlar, balık tutanlar, umreden gelenlere el öpmeye gidenler,..

Kaçak kuçuk pek çok atölyede, fabrikada, iş yerinde toplu çalıştırdığınız zavallılar hâlâ dışarda!.

Değil mi?

***

Kendinize gelin. Virüsü asıl siz taşıyorsunuz çok bilmiş ukalalar!.
Biz evde oturmaktan şikayetçi değiliz. Çünkü bu bilgelik seviyesine gelene kadar sayısız sınavdan geçtik.
Biz zaten evimizden çıkmıyorduk. Ama bizi konu komşuya, çağrı merkezlerinde bize bunak muamelesi yapanlara muhtaç ettiniz.
Toplumu bir daha, bu kez genç-yaşlı diye ayrıştırdınız.

***
Ama unutmayın, hâlâ bizim kuşağın aklı, dirayeti ve eğitimiyle ayakta duruyorsunuz. Ve daha uzun süre sizin kafanıza kazık kakacağımızı da bilesiniz. Bizler evlatlarımızın ve tüm çocuklarımızın üzerine tir tir titrerken, bu vefasızlığınız fitil fitil burnunuzdan elbette gelecektir. Şimdi bize cüzzamlı muamelsi yapan geçnler Zaman sizi de bize getirecektir.  Yani, öyle zalımdır kader.

Sonra sizİ biz bile kurtaramayız.

25-03-2020/AKSAK KARGA 

Aksak Karga.
Not; Bu yazı  bir hayal ürünüdür,ülkemizde yaşananlarla hiç bir ilgisi yoktur.