Sayın başkanlarım.. Özgürce koşmak istiyorum.

 

Zehir değil temiz hava soluyarak oksijen depolayarak koşmak istiyorum.

Bana bize bu hakkı vermek zorundasınız. Siyasi sıkıntılarınız beni ve bizleri ilgilendirmiyor.

**

İnsanlar kendi ürettikleri  ve kendi ördükleri duvarları tuzak  ağlarını kendileri için oluşturup hapsolmaya başladığından beri kendi özümüzden uzaklaşmaya başladık.. Bu genellemeyi yapmamın nedeni önce kendim sonra çevremde gözlediklerim..
Sorunun ne kadar büyük olduğunu yaşanan olaylara tepkisiz kalanlardan ufak sebeplerden birbirine giren çatışan insanlardan anlıyorum. 

Koşuşturup kaçmak istiyoruz ama neyden ? İçimizdeki inançsızlıktan, egodan bencil duygularımızdan kaçmadığımız sürece nereye kaçsak bir şey değişmez. 
Neye inanıyorsanız kaçmayınız.

**

Şu  kontrolsüz betonlaşan modern ! şehirlerimizde şöyle özgürce koşup kaçacağımız nefes alacağımız yeşil alanlar zaten azdı şimdi günbe gün  büyüyen kentimize hiç yetmiyor.
Bandırma'mıza bu yakışmıyor. Büyükşehir ve Bandırma yerel yönetimleri el ele vermeli. Bunu halkımızın sözcüsü olarak talep ediyorum. Lütfen siyaset için kenti harcamayın. Bakın ölçümlerde hava kirliliği oranı kritik çıkmış. Nefes almamızı sağlayın sağlayacaksınız bu sizin görevişniz kimse görevinden kaçmasın. Yeşil alanlar isteyen halkımız haklı.
Ailesiyle gezip dolaşacağı nefes alacağı alanlar çoğalmalı buralara ulaşım bedava olmalı. 

Koşmak istiyorum. Bir emekçi olarak parasız yapabileceğim tek spor dalı koşu. Koşu son derece mekanik bir olay olmasına rağmen doğal ve basittir yeterki  insanlarımıza bu eylemi yapabileceği alanları sunmak. Bu  çok da zor değil. 

**

Sayın başkanlarım yönetiminizde ki kentlerimizde halkımıza özgürce koşacak alanlar üretin. Koşmak sizi bulunduğunuz ve ötekileştiğimiz işimizden uzaklaşacağımız için  güçlü hissettirmeyi sağlıyor.Koşarken salgılanan adrenalin,endorfin,serotonin vb salgılanan hormonlar sizi dirençli hale getiriyor belkide içimizdeki kötü , olumsuz duygularımız dan da kaçıp kurtulmanızı sağlıyor koşmaya kaçmaya başladığınızda yıllardır içimize gömdüğümüz olumsuzluklardan kaçmaya çalışıyoruz belli bir süre . Bu spor aslında vahşi kapitalizmin işine de gelir.Bedavadan gaz aldırmak çok işlerine gelir.

**

Koşmak parayla değil temiz nefes almak parayla değil hayal kurmakta parayla değil  halkımıza böyle alanlar sağlayın. Çok değil bu isteklerimiz...

Berkan Kozan -Geleceğe Mektuplar - 23-12*2015 - BANDIRMA