Çav Bella Çav Bella !!! (Bandırma'da) Her yer işgal altında

Çav Bella Çav Bella !!! (Bandırma'da) Her yer işgal altında !

Başkan Dursun Mirza  kısa bir ziyaret için Yunanistan'ın Kavala kentine gitti.
Gerçek gazetesinden edindiğim bu haberi  cep telefonuma gelen sosyal medya paylaşımından okurken  aynı zamanda çarşıda yürüyordum.
Bir an durdum etrafıma baktım. Tam bir kaos ve keşmekeş durumu. Kulağıma inceden Çav bella çav bella'nın ezgileri geliyor.
Acaba Avrupa Birliğine girmiş komşumuz Yunanistanda ki kentler de bizim gibi mi ?
Bırakın Yunanistan'ı burada komşu il ve ilçelerimize  gidiyorum.
Bandırma kadar böylesine bir  kaos ve düzensizlik  ortamı oralarda bile   görmedim. Burada adına  özgürlük  diyorlar arkadaşlarım  evet tabi özgürlük  iyidir ama  toplumsal yaşamda  bir başkasının özgürlüğünü kısıtlıyorsak bunun adı özgürlük değil HAK GASPIDIR !
Hele hele toplumun ortak kullanım alanları için  her ne olursa olsun kişisel rantlar için  hiç bir yer tahsis edilemez  BIRAKIN TAHSİSİ  GÖZ YUMULAMAZ !
Sayın Mirza Yunanistan Kavala'da şimdi.  Uzun yıllardan bu yana eksik bıraktığımız çok önemli bir konuda KOMŞULARIMIZLA KUCAKLAŞARAK YAŞAMAK konusunda  bir küçük adım daha atmak istiyor.
Ne güzel.
Hepimizin Tüm Bandırmalılarında beklentisi bu. Bir iki zirzop hamasi terbiyesizin dışında kimse karşı çıkmaz. Onlar gelsinler bizler gidelim soydaşlarımızla kucaklaşalım Yunanlı dostlarımızla komşularımızla ticaret dostyluk ilişkilerimiz gelişsin sınırları kaldıralım Barış ve Dostluk misyonuna katkı yapalım.
Çok geç kalmış ZORUNLU  işler. 
Burada eğer sayın Başkan Mirza bu yazımı okuma şansı bulursa ondan bir ricam olacak. Gezilerinde orada kente kentin kamu alanlarına alıcı gözle bir baksın. Böylesine bir başıbozukluk orada var mı? Ortalık  kayıtsız kuyutsuz seyyar satıcıyla dolu mu ? Suları ana caddelere akan balık terzgahları var mı? FREE meyve sebze hali var mı? Onlarca kira veren dükkan duruken beleş kaldırım telefoncuları var mı? Önüne gelen bir iki tabure bulup çirkin bir kaç metre branda ile kamu alanlarını kapatıp çay ocakları yapabiliyor mu?
Bunlar oralarda da varsa bir şey demiyorum.
Sonuçta kentimiz ortak yaşamlar için bir disiplin gerekiyor sokak kamu alanıdır eşimle çocuğumla kardeşimle  rahat yürüyemeyeceğim  geçemediğim  cadde sokak meydan yer varsa yolu değiştiriyorsam orada sadece bizler için değil  onun için de sıkıntı var .
Kent halkının zaten kısıtlı olan dolaşım yerlerini işgal ettirmemeli. Duyarlı vatandaşlar bu durumdan çok rahatsız.
Zaten Bandırma'da yaşanan trafik ve park sorunu caddelere sağlı sollu park etmiş araçlar  iyice kenti keşmekeşe doğru götürüyor. Park sorunu için hiç bir çözüm planı yok.
Dışarıdan Bandırma denilince denize girilebilen turistik bir kent olduğu SANILIYOR. . Oysa Bandırma'mız sahil bandının şimdi tamir edildiği haliyle biraz açığına  boşaltılan kanalizasyon yüzünden denize girmediğimizi biliyorsunuz.
O kanalizasyon arıtılsa hepimiz sahilimizden denize gireriz. O zaman neden bir çaba sarfedilmiyor?
Ve eski yıllarda kullanılıp şimdi çer çöplük alanı  olan Livatya (ÇEVRE DÜZENİ YAPILSA DA) yine tam bir hayal kırıklığı.  Çünkü deniz değil lağım var orada. Buralara ne zaman  bir el atılacak vatandaş köklü çözüm bekliyor!
NOT : Sahil bandındaki kayaların  boşluklar MAALESEF duyarsız vatandaşlarımz yüzünden  çöp kovası muamelesi yapıldığı için rezalet PİS! 
 Belediyemiz burada balık avlayan manzara seyredip çekirdek çıtlatan vatandaşlarımıza çöp kovaları tahsisi etse de düzeleceğini sanmıyorum bu bir kültür işi çünkü
 BALIK BAŞTAN KOKAR!